Zawisza wygrał w Bełchatowie! Nadal jest szansa na utrzymanie

SZYMON SZAR
Zawisza Bydgoszcz wygrał bardzo ważny mecz z GKS Bełchatów 4:1 (2:0). Niebiesko- czarni tym samym nadal pozostają w grze o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie.

Bydgoszczanie świetnie zaczęli mecz i po kwadransie prowadzili już 2:0. Najpierw w ósmej minucie Mica świetnie wbiegł w pole karne do prostopadłego podania. I mając przed sobą tylko Zubasa pewnie pokonał go płaskim strzałem. Gospodarze nie zdarzyli się otrząsnąć po starcie gola, a starali kolejnego. W kolejnej kombinacyjnej akcji Mica zdecydował się dośrodkować płasko z lewej strony pola karnego bełchatowian. Do piłki doszedł Josip Barisić i silnym starzałem z kilku metrów tylko dopełnił formalności.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Po kilku spokojniejszych minutach to Zawisza miał wyborną okazję na trzeciego gola. Alvarinho wyłożył piłkę na dziewiąty metr do Barisicia, ale ten huknął wprost w Zubasa. Na szczęście dla GKS-u blisko akcji był Adam Mójta, który wybijając piłkę oddalił zagrożenie.

W 60. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Maciej Małkowski wbiegł ze skrzydła w okolice linii pola karnego i mocnym strzałem pokonał Sandomierskiego. Odpowiedź Zawiszy była natychmiastowa. Josip Barisić ruszył do prostopadłego podania Drygasa i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem GKS-u.

Kolejna akcja w wykonaniu podopiecznych Mariusza Rumaka i mieliśmy kolejnego gola dla niebiesko-czarnych. Z rzutu wolnego dośrodkował Alvarinho. Środkowi obrońcy nie upilnowali jednak Świerczoka i ten bez trudu pokonał Zubasa. W kolejnych dwudziestu pięciu minutach wynik meczu nie uległ zmianie i Zawisza pewnie wygrała spotkanie o "być albo nie być" w ekstraklasie. Tym samym bełchatowianie już są niemal pewni spadku, natomiast los bydgoszczan nadal jest uzależniony od wyników dwóch ostatnich kolejek tegorocznego sezonu.

GKS Bełchatów- Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:2)
Bramki: Maciej Małkowski 60'- Mica 8', Josip Barisić 11' i 63'Jakub Świerczok 66'

GKS Bełchatów: Emilijus Zubas, Damian Zbozień, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta, Patryk Rachwał, Piotr Witasik (41' Paweł Komołow), Łukasz Wroński (69' Andreja Prokić), Kamil Wacławczyk (69' Sebastian Olszar), Maciej Małkowski, Arkadiusz Piech

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki, Andre Micael, Luka Marić, Cristian Pulhac,
Iwan Majewskij, Kamil Drygas, Bartłomiej Pawłowski (80' Jakub Smektała), Mica, Alvarinho, Josip Barisić (64' Jakub Świerczok),