Zawisza wysoko pokonał Unię. Piotr Okuniewicz otrzymał medal w Piłkarskich Orłach [zdjęcia]

Daniel Ludwiński
Jakub Stykowski
Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Unię Janikowo aż 5:1 w derbowym spotkaniu III ligi. Przed meczem Piotr Okuniewicz, zawodnik Zawiszy, otrzymał z rąk Marcina Habla, redaktora naczelnego "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości", medal dla piłkarza sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim w rankingu Piłkarskie Orły.

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się tuż przed rozpoczęciem spotkania. Okuniewicz zapewnił sobie triumf w sierpniowej klasyfikacji naszego rankingu dzięki trzem bramkom zdobytym w III lidze oraz jednemu trafieniu w Pucharze Polski.

Derbowy mecz nie przyciągnął na trybuny tłumów, ale ci, którzy wybrali się na to spotkanie, mogli przeżyć sporo emocji. Faworytem był Zawisza, w dotychczasowej części sezonu radzący sobie wyraźnie lepiej, ale początkowo więcej do powiedzenia miała Unia. To właśnie przyjezdni zaliczyli pierwszą bramkę - po dośrodkowaniu w pole karne piłkę skierował do siatki Miłosz Matuszewski.

I gdy wydawało się już, że piłkarze zejdą do szatni przy wyniku 0:1, doszło do rzadko spotykanej sytuacji - bydgoszczanie strzelili aż dwa gole w doliczonym czasie gry. W pierwszej dodatkowej minucie wyrównał Falciano. Uniści nie pogodzili się jeszcze z utratą prowadzenia i golem do szatni, gdy było już 2:1, a autorem bramki ponownie był Brazylijczyk.

W drugiej części spotkania Zawisza poszedł za ciosem. Wprowadzony na boisko po przerwie Kamil Żylski strzelił trzeciego gola dla gospodarzy, a po chwili Maciej Koziara zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym i podwyższył wynik. Po niespełna godzinie gry losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte.

Kropkę nad "i" w 80. minucie postawił Falciano - Brazylijczyk, który był bohaterem meczu, skompletował hat-tricka.

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 5:1 (2:1)