Zawodniczka LOTTO-Bydgostii mistrzynią świata na ergometrze wioślarskim! [wideo]

DS
Facebook/LOTTO-Bydgostia
W dniach 23-27 lutego odbywają się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. W tym roku, z powodu pandemii, rywalizacja toczy się wirtualnie. Pierwszego dnia złoty medal w wadze lekkiej kobiet zdobyła Klaudia Pankratiew z LOTTO-Bydgostii.

Pankratiew uzyskała czas 07:09.8 i była o 0,6 sek. szybsza od drugiej Łotyszki Olgi Swirskiej. Brązowy medal wywalczyła Tunezyjka Krimi Khadija (07:12.0). Dla zawodniczki LOTTO-Bydgostii to kolejny sukces w mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim - w zeszłym roku również wywalczyła złoty medal, tylko że w wadze lekkiej kobiet do lat 23. Wówczas zawody odbyły się stacjonarnie - w Paryżu.

We wtorkowej rywalizacji wzięli udział także nasi parawioślarze. W kategorii PR1 MAN Jaroslaw Kailing był czwarty (08:30.8), a Arkadiusz Skrzypiński piąty (09:01.7). Obaj reprezentują barwy Startu Szczecin.

Mistrzostwa potrwają do soboty. Transmisje na stronie WorldRowing.com oraz na oficjalnym kanale World Rowing na YouTube.