Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbiórka wieszaków w Galerii Miejskiej bwa. Będzie darmowa wymiana ubrań

OPRAC.:
Justyna Tota
Justyna Tota
Wieszaki i stojaki na ubrania można przynosić do siedziby głównej Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20 w godzinach jej otwarcia (zostawiając w kasie). Wieszaki przydadzą się na bezgotówkową wymianę ubrań, jaka 24 lutego będzie towarzyszyć wernisażowi wystawy „Pasożycie”
Wieszaki i stojaki na ubrania można przynosić do siedziby głównej Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20 w godzinach jej otwarcia (zostawiając w kasie). Wieszaki przydadzą się na bezgotówkową wymianę ubrań, jaka 24 lutego będzie towarzyszyć wernisażowi wystawy „Pasożycie” Dariusz Bloch
Do Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20 można przynosić wieszaki. Po co? Przydadzą się 24 lutego podczas bezgotówkowej wymiany ubrań, jaka będzie towarzyszyć otwarciu wystawy Arka Pasożyta „Pasożycie. Od praktyki do praktyki”.

Zobacz wideo: Rok 2023 w Bydgoszczy ogłoszony został rokiem Andrzeja Szwalbego.

od 16 lat

- Podziel się wieszakiem! - apeluje Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, w której w godzinach otwarcia można przynieść (do siedziby przy ul. Gdańskiej 20, zostawiając w kasie) wieszaki i stojaki na ubrania. Te przydadzą się na wernisaż, a dokładniej bezgotówkową wymianę ubrań, jaka 24 lutego o godz. 18 będzie towarzyszyć otwarciu wystawy „Pasożycie. Od praktyki do praktyki” Arka Pasożyta.

Pasożycie w Bydgoszczy - najpierw wymiana ubrań, a potem warsztat tworzenia metodą upcyclingu i recyclingu

- To proste - przynosimy ubrania, których już nie używamy i jednocześnie sami mamy szansę na znalezienie fajnych rzeczy, które zabierzemy ze sobą. Na wydarzenie przynosimy ubrania wyprane, w dobrym stanie, jednym słowem takie, które mogą ruszyć dalej w świat i być częścią kolejnych przygód. Zapoczątkujmy wspólnie cykl praktyk wokół Pasożycia, zaczynając od ubraniowej wymienianki - czytamy w zapowiedzi.

Co z ubraniami, które zostaną po wymieniance? - Zostaną wykorzystane do ponownego przetworzenia, np. w kolekcję mody alternatywnej - słyszymy w Galerii Miejskiej bwa. Bowiem ekspozycja będzie mieć wydzieloną przestrzeń warsztatową, w której różnym rzeczom nadawane będzie drugie życie metodą upcyclingu i recyclingu.

Polecamy także

A co zobaczymy na samej wystawie? Dokumentację ilustrującą działania i przybliżającą dzieła artysty wizualnego, który w 2010 r. sformułował „Manifest Pasożytnictwa”, przedstawiający ideę jego działań jako artysty-pasożyta, odnosząc się w ten sposób krytycznie do statusu artysty w społeczeństwie. W myśl idei „Manifestu”, Arek Pasożyt mieszkał, żył i tworzył, pasożytując przez 4 lata w kilkunastu miastach, instytucjach kulturalnych i miejscach związanych z kulturą. Z czasem jego działania przerodziły się w tzw. projekty żywicielskie, jak np. cykl działań „Chętnie pomogę” (2012) realizowany w polskich wsiach i miasteczkach; budowa DOMu (2013) między wieżowcami z wielkiej płyty we współpracy ze społecznością elbląskiego blokowiska czy Zakład Malarstwa „Nie do odrzucenia” (2015-16), w którym pracowały osoby bezdomne. Artysta jako współzałożyciel i członek toruńskiej Grupy nad Wisłą w ramach Deklaracji Sprzeciwu wobec aktualnej polityki kulturalnej prowadził protest głodówkowy pod instytucjami kultury w Toruniu, jak: CSW „Znaki Czasu”, Teatrem Horzycy, CKK Jordanki, ale też pod Urzędem Miasta i Urzędem Marszałkowskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto