Złoto i srebro dla kręglarzy Tucholi

h
Na kręgielni w Sierakowie odbyły się tegoroczne mistrzostwa Polski w kręglarstwie dla zawodników powyżej 50 lat. Tucholę reprezentowało dwóch zawodników - Andrzej Schmidt i Edward Kuczkowski.

Obaj spisali się znakomicie. Mistrzem Polski został Andrzej Schmidt, który uzyskał wynik 918 pkt. Jest to jego rekord życiowy i najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii, poprawiony o dwa punkty. Także wspaniale wypadł start Edwarda Kuczkowskiego, który został wicemistrzem Polski, uzyskując 878 punktów. Jest to także jego rekord życiowy, poprawiany zresztą dwukrotnie. W sobotę miał bowiem 432 pkt., a w niedzielę 446. Brązowy medal zdobył Andrzej Dobkowicz (Gryf Wejherowo) - 874 pkt. Dalsza kolejność: 4. Marian Drobnik (Polonia Leszno) - 868, 5. Piotr Białas (Gryf Wejherowo) - 867, 6. Stanisław Golczak (Alfa Vector Poznań) - 834 pkt.

W kategorii pań zwycięstwo odniosła Danuta Priebe (Alfa Vector), która prowadzi aktualnie kadrę Polski juniorek. Uzyskała ona wynik 834 pkt.