Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złoto, srebro i brąz zdobyli speedrowerzyści „Mustanga” Żołędowo [zdjęcia]

Adam Lewandowski ([email protected])
Do Żołędowa ścigać się na torze speedrowerowym przyjechało 100 zawodników
Do Żołędowa ścigać się na torze speedrowerowym przyjechało 100 zawodników Adam Lewandowski
Do Żołędowa ścigać się na torze speedrowerowym przyjechało 100 zawodników z Australii, Walii, Szkocji, Irlandii, Anglii i z wielu klubów w Polsce. M.in. z Torunia, Leszna, Gniezna, Częstochowy, Rybnika.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Mustang” w Żołędowie powstał w roku 1995. Dwa lata później w gminie Osielsko osiadł bydgoszczanin Arkadiusz Słysz, który brał udział w zawodach speedrowerowych na bydgoskim Czyżkówku i Szwederowie, bo tę dyscyplinę sportu rozpropagował w Bydgoszczy Waldemar Kowalkowski, wielki fan żużla.

Speedrower narodził się w Wielkiej Brytanii po roku 1945. W Polsce znacznie później. W Żołędowie za sprawą wspomnianego już Arkadiusza Słysza.

- Było nas ze trzydziestu - wspomina. - Pierwszy tor speedrowerowy zbudowaliśmy w lesie, blisko stacji w Maksymilianowie. Potem - jesienią 1998 roku - zbudowaliśmy tor przy szkole im. Jana Pawła II. Teren został ogrodzony, oświetlony - i za to wielkie słowa uznania dla mieszkańców Maksymilianowa, którzy na zebraniu wiejskim zdecydowali, by wspomóc nas w tym finansowo. I na tym torze ćwiczyliśmy do końca zeszłego roku. Bo w Żołędowie, w kompleksie obiektów sportowych, gmina zbudowała dla nas nowy tor. Dlatego mogliśmy w sierpniu zorganizować speedrowerowe mistrzostw świata.

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRYBUN STADIONU ZAWISZY W BYDGOSZCZY >>>>

16 tysięcy widzów na stadionie Zawiszy! Tłumy na mistrzostwa...

Zawodnicy ULKS "Mustang" od lat zdobywają medale. Już w roku 2006 Bartek Parol został wicemistrzem Europy. Patryk Piechota w roku 2011 w USA został wicemistrzem świata juniorów. Rok wcześniej Sebastian Morawiak zdobył tytuł mistrza Europy, a jego brat Radek jest tegorocznym dwukrotnym wicemistrzem świata. W roku 2017 Maciej Stefański wrócił z Australii z dwoma srebrnymi medalami mistrzostw świata. Arkadiusz Słysz jako weteran w tym roku w Świętochłowicach zdobył złoto, a z mistrzostw świata w Toruniu wrócił z brązem.

- Świetnie spisały się nasze dziewczyny - mówi Arkadiusz Słysz, który jest też trenerem speedrowera w Żołędowie - W kategorii kobiet Zuzanna Klett i jej siostra Patrycja zajęły II miejsce w drużynowych mistrzostwach świata.

Gratulujemy!

Nasz region bliżej morza, czyli pociągiem z Bydgoszczy na Hel.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto