Zmienne szczęście bydgoskich drużyn. Zwycięstwo BKS, porażka AZS UKW

Dariusz Knopik
Zawodnicy AZS UKW (niebieskie stroje) byli bliscy wywalczenia remisu ze Szczypiorniakiem Dariusz Bloch
Żeńska drużyna Budowlanego KS wygrała po raz drugi, a męska ekipa AZS UKW znowu przegrała.

Bydgoskie szczypiornistki po raz drugi grały na wyjeździe. I ponownie spisały się bardzo dobrze. Po wygranej na inaugurację w Białymstoku bydgoszczanki zwyciężyły też w Bolszewie z Olimpem.

- Przez kwadrans grało się dziewczętom ciężko - przyznaje trener Jarosław Brzoskowski. - W 16. minucie po raz pierwszy był remis 7:7. Potem obie drużyny grały bramka za bramkę. Przed przerwą po rzucie karnym objęliśmy prowadzenie. Po wznowieniu gry dziewczęta dorzuciły dwa gole. Najwyższe prowadzenie 18:14 było w 40. minucie. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Po kolejnych 10 minutach był remis 20:20. Przewagę straciliśmy głównie po serii prostych błędów. W końcówce dziewczęta zagrały bardzo rozważnie. Po dobrej obronie wyprowadziły trzy skuteczne kontry. Minutę przed końcem prowadziliśmy 25:22 i wygrana była już niezagrożona. Należy pochwalić dziewczęta za grę w ostatnich minutach kiedy grały w osłabieniu, a nawet podwójnym i broniły się bardzo dobrze, rzucając nawet gole - chwalił swoje podopieczne szkoleniowiec bydgoskiej drużyny.

Nie wiedzie się odmłodzonej drużynie akademików. W czwartym meczu podopieczni Andrzeja Kaczorowskiego przegrali po raz czwarty.

Przez pierwszy kwadrans meczu ze Szczypiorniakiem Olsztyn wydawało się, że akademicy pokuszą się o pierwszą wygraną. Grali bardzo dobrze w obronie, wymuszali na rywalach błędy, po których przeprowadzali skuteczne kontry. Szybko objęli prowadzenie 4:1, 6:2 i 9:4. Od 13. minuty zaczęli grać za szybko w ataku, co przełożyło się na oddawanie rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Bydgoszczan dopadła rzutowa niemoc. Przez 7 minut nie zdobyli bramki. W tym czasie stracili 4 gole i praktycznie całą przewagę. Mecz zaczął się praktycznie od nowa.

Po przerwie akademicy spisywali się jeszcze słabiej. Zawodzili szczególnie w ataku, marnując mnóstwo sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 48. minucie przegrywali 18:26, ale od tego momentu poprawili grę i zaczęli odrabiać straty. Minutę przed końcem przy wyniku 28:29 zmarnowali rzut karny i nie wykorzystali dobitki, tracąc szansę minimum na remis.

OLIMP - BUDOWLANY KS 23:25 (12:13)
BKS: Lubińska, Zwiefka - Pawłowska, Zręba 7, Pięta, Vesteng 7, Grodzka 6, Morkowska 1, Dobaczewska, Pipowska 2, Rutyna, Thorud, Wiśniewska 2, Harnes.
Inne wyniki: Dwójka Łomża - KPR TPD Białystok 27:20, Vistal II Gdynia - Drwęca Lubicz 31:26.
Zaległy z 1. kolejki: Vistal II - Olimp 34:12.
Do rozegrania pozostał mecz: Drwęca - Dwójka.
Kolejność: 1. Vistal II (4 pkt.), 2. BKS (4), 3. Dwójka (2), 4. Drwęca (0), 5. KPR TPD (0), 6. Olimp (0).

AZS UKW - SZCZYPIORNIAK 28:30 (12:12)
AZS UKW: Ligarzewski, Wojtasik - Wódczak 1, Paradowski 5, Gornowicz 8, Kowalczyk 2, Jaszyk 5, Karbowski, Kasiorek 2, Zalewski, Bączkowski, Wojciechowski 4, Kłoś 1, K. Urbański.
Inne wyniki: Orkan Ostróda - SMS ZPRP II Gdańsk 39:26, AZS UMK Toruń - Gwardia Koszalin 22:28, Sambor Tczew - MKS Grudziądz 23:40, Tytani Wejherowo - Cartusia Kartuzy 22:36, Wybrzeże II Gdańsk - Energetyk Gryfino 27:35. Czołówka: 1. Orkan (8), 2. Gwardia (8), 3. SMS ZPRP II (6),... 9. AZS UKW (0).