Zwycięski debiut MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz w Juniorkach starszych

red.
nadesłane
W środę MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zainaugurował rywalizację w rozgrywkach Strefowej ligi Juniorek starszych (U-22 K). Podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego zmierzyły się z AZS Uniwersytetem Łódzkim. Po zaciętym spotkaniu lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 83:80.

Był to pierwszy w historii naszego klubu mecz w najstarszej kategorii młodzieżowej! Spotkanie było wyrównane, jednak obie drużyny zanotowały spore przewagi. W pierwszej połowie dziesięcioma „oczkami” prowadziły przyjezdne, a na 4 minuty przed końcem podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego wygrywały 17 punktami. W końcówce zawodniczki z Łodzi złapały „wiatr w żagle” i odrobiły straty, ale ostatecznie to MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wyszedł zwycięską ręką.

Kolejny mecz MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zagra w przyszłą środę w Toruniu z miejscowymi MMKS Katarzynkami.

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Łódzki 83:30 (20:20, 13:15, 22:15, 28:30)

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz: Jaźwińska 28, Błaszczak 18, Preihs 16 (4×3), Arendt 7, Szymańska 6, Kozłowska 4, Błysz 4, Rahn 0, Wyczałkowska 0, Nowacka 0, Kłosińska 0.

AZS Uniwersytet Łódzki: Kossmann 37 (1x3), Majkut 17, M. Łopińska 13 (2x3), N. Łopińska 9, Ż. Januszewska 2, Golak 2, Prociów 0, J. Januszewska 0, Karulkowska 0, Wejman 0.