Artego Bydgoszcz vs. Inea AZS Poznań

PawełM
PawełM
W sobotę, 15 stycznia, drużyna koszykarek Artego podejmowała we własnej hali zespół z Poznania.

Przed rozpoczęciem meczu odbyło się wręczenie nagród, za towarzyski turniej rozegrany w Bydgoszczy przed sezonem. Puchar za zwycięstwo w tym turnieju odebrały zawodniczki z Poznania, a MVP zawodów została także jedna z zawodniczek drużyny przyjezdnych. Od początku spotkania widać było, że trzeba będzie "gryźć parkiet" w walce o każdy punkt. Pierwsze dwie kwarty skończyły się wynikami 19:19, i na przerwę zawodniczki schodziły przy remisie 38:38. Po przerwie bydgoszczanki rzuciły kilka punktów z rzędu, i wyszły na prowadzenie, którego nie dały sobie odebrać już do końcowego gwizdka sędziego, sprawiając tym samym radość kibicom, którzy licznie wypełnili halę Chemika.