Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed kupowaniem i używaniem do napędu pojazdów paliw niewiadomego pochodzenia Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed kupowaniem i używaniem do napędu pojazdów paliw niewiadomego pochodzenia

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed kupowaniem i używaniem do napędu pojazdów paliw niewiadomego pochodzenia. Oszczędności przy zakupie podrabianego, paliwa są pozorne, bo w dłuższej perspektywie działa ono szkodliwie na układ paliwowy i silnik pojazdu. (© KAS)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS udaremnili sprzedaż 31 tys. litrów nielegalnego paliwa.

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z cysterną, w której rzekomo miał znajdować się olej napędowy przeznaczony dla jednej ze stacji paliw w regionie.

- Wstępna analiza okazanych dokumentów oraz przyjęte oświadczenie kierowcy o pochodzeniu towaru, wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy. Okazało się, że kierujący nie ma wymaganego świadectwa jakości przewożonego oleju, a środki transportu nie posiadają tablic ADR informujących o przewozie materiałów niebezpiecznych - mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - Uzasadniało to przypuszczenie, że przewożony olej napędowy może nie spełniać norm jakościowych.

Funkcjonariusze KAS pobrali próby zatrzymanej substancji ropopochodnej, które zostały poddane wstępnym badaniom. Okazało się, że przewożonym paliwem nie jest olej napędowy, a substancja odpowiadająca składem chemicznym olejowi smarowemu, który nie może być wykorzystywany do napędu silników.

- Do postępowania karnego skarbowego zabezpieczono pojazdy o łącznej wartości około 270 tys. zł oraz 31 tys. litrów oleju smarowy o wartości około 120 tys. zł - dodaje Stróżyński.

Przewidywane straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT, to ponad 95 tys. złotych.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!