Pestka 2012 Pestka 2012

(© nadesłane)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Studenci zorganizowali Dni Kulturoznawcy i po latach przerwy na UKW znów odbył się Przegląd Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych.

Czytaj też:
» Jaka jest kultura studencka w Bydgoszczy?

- Ogólnie bardzo doby pomysł reaktywacji. Moja ocena jest bardzo pozytywna, potrzebne są takie przeglądy, by ukazać ukryte talenty - ocenia student Bartłomiej Walczak, który wystąpił z sekcją teatralną Koła Animatorów Kulturowych UKW.

Na początku przybliżono historię Pestki, jej założycieli i reaktywacji tej inicjatywy artystycznej po latach. - Całość oceniam na 4, uczestników mogło być jeszcze więcej - mówi Ewa Krupska, współorganizatorka wydarzenia: - Odwiedziło nas nawet małżeństwo, które w poprzednich latach robiło PESTKĘ. Ludziom się podobało. Najbardziej zacięte obrady trwały nad formami plastycznymi: fotografiami. Uczestnicy przynieśli genialne prace.

Pestki były przyznawane w każdej z kategorii, których było 5 kategorii: małe formy sceniczne, duże formy sceniczne, filmowe, muzyczne, plastyczne. Pestkę główną 2012 zgarnęła Agnieszka Pułaczewska i ona dodatkowo dostałą nagrodę (dyplom w swojej kategorii: małych form scenicznych).

Publiczność przyznała również Studencką Pestkę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w przeglądzie. Tegoroczna PESTKA miała miejsce 21 maja w Instytucie Filologi Polskiej w Auli 15. Fotografie, które przedstawiano podczas PESTKI, będę miały swój wernisaż w Beanusie.

Dni Kulturoznawcy, w ramach którego odbyła się PESTKA 2012, zorganizowało zrzeszenie Kulturalni UKW, którego opiekunem jest dr Aleksandra Norkowska.

Przejdź do galeriiZobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!