Marsz, którego nie było Marsz, którego nie było

(© sxc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią w Bydgoszczy nie wydarzyło się zupełnie nic. Zapraszam do lektury komentarza.

Czytaj też:
» Bydgoska Rezygnacja

Naszego własnego, bydgoskiego IDAHO (International Day Against Homophobia) w tym roku nikt nawet nie próbował organizować. Dlatego nie zgromadziło ono kilkuset, kilkudziesięciu, ani nawet jednego uczestnika. Marsz nie przeszedł najważniejszymi ulicami miasta na Stary Rynek. Tam nie odczytano apelu o tolerancję i szacunek dla osób o orientacji seksualnej i poglądach odmiennych niż dominujące.

Cały komentarz na www.pomorska.pl: Walka z homofobią? Nie u nas

Zobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

@~Jakniel74 . No tak. Przecież autor nie może mieć własnych poglądów?

Jakież to inicjatywy od początku rok były?

Jakniel74 (gość)

Dziwny sposób. Szanowany redaktor- dziwne.. Dziwne, że w taki sposób autor wyraża swoje poglądy. Nie wszyscy mają lewicowe poglądy! A Bydgoszcz po wielu wielu latach marazmu i czerwoności przechodzi do konerwatywno-narodowej ofensywy! Działania Narodowców, Konserwatystów,Patriotów w ciągu ostatniego roku jak najbardziej na '+'.

KM (gość)

stop przemarszom!. Widzę, że Autor wzoruje się na mistrzach: "Nieprzyjazd mój do miasta N..." ?
A na poważnie, to rzeczywiście bardzo dobrze, że nie odbył się żaden marsz zakończony odczytaniem apelu. Co by to dało? Odfajkowanie imprezy? Okazję do zrobienia bezsensownego fotoreportażu? Paru wkurzonych ludzi i paru zadowolonych? Bo większość tzw. szerokiego społeczeństwa albo w ogóle tego nie zauważa, albo przeklina, kiedy trzeba stać w korku wywołanym przemarszem "najważniejszymi ulicami miasta", albo zbywa wzruszeniem ramion: "znowu coś tam wymyślili". No właśnie nic nie wymyślili! Zarówno władze jak i zwolennicy, albo przeciwnicy zjawisk wszelakich mają jeden sposób na zwrócenie uwagi na siebie: przemarsz, najlepiej pod jakiś pomnik, odczytanie apelu, można jeszcze jakieś wiechcie pod ten pomnik walnąć, fajnie na zdjęciach wychodzą. Zawsze sobie zadaję wtedy pytanie, o co właściwie chodzi organizatorom, bo przecież nie o zrobienie czegoś dobrego dla własnej sprawy - taka forma raczej zniechęca. Chętnie przychodzą zagorzali przeciwnicy, którzy starają się imprezę zepsuć. Potem robią własną, co daje okazję, żeby się im odpłacić. I tak się to kręci, w kółku kilku-dziesięciu-set osób, które się pewnie nawzajem znają. Może warto byłoby zrobić dla nich jakiś rezerwat?

liberał (gość)

Może.... dlatego, że w polskim prawodawstwie nie jest uwzględniony? Żyjąca latami razem para nie może nawet wspólnie PITa rozliczyć. Może dlatego, że są ludzie reagujący agresywnie? To jakby obowiązujące prawa były inne dla rudych i dla blondynów...

polska moja ojczyzna (gość)

oi oi oi . homoseksualizm to choroba ! Bydgoszcz jest hetero !!! Brawo.

normalność. Domagając się jakiejkolwiek demonstracji, marszu czy innego typu promocji itp. skazujemy się na pogląd, że to coś jest nowe, nie jest normą, wymaga wprowadzenia itd. Skoro homoseksualizm jest normą no to trzeba przejść nad tym do porządku dziennego. Po co demonstrować, że wróble są szare, po co demonstrować, że niebo niebieskie?
A skoro tak nie jest, skoro homoseksualizm wymaga propagowania no to ja się pytam, dlaczego?

:). Ja też się cieszę.
Artykuł super. Może następny o tym, że w Myślęcinku nie odbył się slalom gigant.
Macie inne propozycje?