Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Paweł Skraba
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz przegrał z Wisłą Płock. Zobacz zapis relacji na żywo.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3
Bramki: Smektała (43) oraz Reca (18), Lebedyński (36), Piotrowski (86).
Sapela - Kamiński, Banović (46. Kona), Stawarczyk, Ciechanowski - Drygas - Smektała, Mica, Panajotow (73. Alawerdaszwili), Patejuk - Lewicki (46. Gajewski).
WISŁA: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński - Kun (57. Bąk), Rogalski, Wlazło, Iliev, Reca (66. Piotrowski) - Lebedyński (89. Łuczak).

Koniec meczu. Wisła wygrała 3:1.
90' - Piłkę wrzucał Smektała. Piłkę przechwycił jednak Kiełpin.
89' - Łuczak zmienia Lebedyńskiego.
86' - GOL! Jest już po meczu. Po kontrze, gola dla Wisły strzelił Piotrowski.
85' - Po wrzutce Mici uderzał Gajewski. Minimalnie obok bramki.
82' - Uderzał Bąk, broni Sapela.
78' - Stefańczyk wpadł w Micę. Portugalczyk zwija się z bólu. Wydarzenie było jednak bardzo przypadkowe.
75' - Gajewski ukarany żółtą kartką.
73' - Alawerdaszwili zmienia Panatojowa.
70' - Dobra wrzutki Mici. Gajewski nie zdołał jednak czysto trafić w piłkę.
68' - Kiepski strzał z dystansu Rogalskiego.
67' - Czwarta żółta kartka w tym sezonie Kony.
66' - Piotrowski za Recę.
65' - Dwie groźne akcje po obu stronach boiska.
63' - Drygas ukarany żółtą kartką.
60' - Świetna akcja Zawiszy. Smektała zagrał w pole karne. Mica uderzył, ale nie trafił w bramkę.
57' - Bąk za Kuna.
56' - Gajewski uderzał głową, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Kiełpina.
Dolcan pokonał Zagłębie 4:1!
52' - Strzał Patejuka został zablokowany. Zawisza nadal bardzo ofensywnie usposobiony!
51' - WKS, WKS - słychać z trybun. Zawiszanie grają bardzo agresywnie w drugiej połowie. Kibicom się to podoba.
50' - Rogalski fatalnie uderzył z 25. metra.
49' - Smektała uderzył z dystansu. Tym razem niecelnie.
47' - Stefańczyk dwukrotnie pada w polu karnym, ale sędzia nie odgwizduje jedenastki. Obrońca Wisły miała wiele uwag do arbitra.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Banović karetką został przetransportowany do szpitala! Drygas schodzi do obrony, Do pomocy wchodzi Kona Gajewski zmienia Lewickiego.

Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi 2:1.
45' - Groźna kontra gości. Lebedyński minął Banovića, ale na szczęście jego błąd naprawił Ciechanowski.
45' - Panajotow strzelił z 15. metra, ale trafił w Lewickiego.
44' - Stefańczyk zagrał piłkę z rzutu wolnego. Doszło do zamieszania, ale futbolówkę schwytał ostatecznie Sapela.
43' - GOL! Zawisza strzelił kontaktowego gole. Strzelcem bramki Smektała, który uderzył z dystansu.
38' - Lewicki strzelił z dystansu, ale bardzo niecelnie.
36' - 2:0 dla Wisły! Katastrofalna postawa zawiszan w defensywnie. Najpierw błąd popełnił Ciechanowski. Iliev następnie, przy biernej postawie Patejuka, zagrał do Lebedyńskiego, który huknął z 11. metra.
34' - Piłkę wrzucał Rogalski, ale przejął ją Kamiński i zawiszanie wyprowadzili kontrę. Niestety, z przodu był w zasadzie tylko Lewicki.
33' - Zawiszanie w ostatnich minutach aktywniejsi, ale niewiele z tego wynika. - Zawisza Bydgoszcz - skandują kibice na stadionie.
31' - Nadal Wisła prowadzi 1:0.
26' - Teraz zawiszanie są nieco bardziej aktywni.
21' - Nadal aktywniejsi, szybsi są piłkarze z Płocka.
18' - GOL dla Wisły! Sapela obronił strzał Reci, ale piłka odbiła się od gracza Wisły. Banović mógł jeszcze wybić piłkę zmierzającą do bramki, ale uczynił to bardzo nieudolnie.
17' - Banović z opatrunkiem na głowie wrócił do gry. Podobny opatrunek ma Lebedyński.
15' - Piłkę stracił Lewicki. Kun długim podaniem uruchomił Lebedyńskiego, ale napastnika Wisły uprzedził Sapela.
13' - W końcu okazja dla Zawiszy. Z narożnika boiska zagrywał Patejuk. Z 5. metra głową uderzał Drygas, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki strzeżonej przez Kiełpina.
12' - Urazu doznał Lebedyński, ale szybko wrócił na boisko. Gorzej wygląda sytuacja z Banovicem.
10' - Pachnie bramką dla Wisły. Strzał Lebedyńskiego obronił Sapela.
9' - Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu rożnego. Było groźnie, znów świetnie broni Sapela.
8' - Kolejna groźna akcja przyjezdnych. Dośrodkowywał Iliev, a wyszedł z tego strzał. Sapela sparował piłkę na rzut rożny.
6' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Stefańczyk. Banović wybił piłkę poza pole karne.
5' - Sprytne dośrodkowanie Ilieva. Bliski dojścia do piłki był Lebedyński, ale Banović wybił piłkę na róg.
4' - W początkowej fazie meczu aktywniejsi są przyjezdni.
1' - Rozpoczął się mecz. Trener Maciej Bartoszek z konieczności musiał dokonać zmian w bloku defensywnym. Z powodu urazów nie może zagrać czterech zawodników z tego bloku.
0' - Początek meczu o 15.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani