MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W tych sprawach najczęściej interweniuje policja w Bydgoszczy. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Jakie nieprawidłowości najczęściej zgłaszają bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Oto cztery kategorie, w których najczęściej zgłaszane są problemy przez bydgoszczan.

Więcej szczegółów na kolejnych slajdach galerii ►
Jakie nieprawidłowości najczęściej zgłaszają bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Oto cztery kategorie, w których najczęściej zgłaszane są problemy przez bydgoszczan. Więcej szczegółów na kolejnych slajdach galerii ► Sławomir Kowalski
Od sześciu lat mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszają przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego. Od początku roku zgłosili 2273 różnego rodzaju sytuacje, które ich zaniepokoiły. Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane przez policjantów. Co najczęściej zgłaszają bydgoszczanie za pośrednictwem mapy?

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 4 ODC. 36 – Ciechocinek cz. 1

od 16 lat

Działająca od 5 października 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, z którego mogą skorzystać mieszkańcy naszego miasta i powiatu, by zgłosić uciążliwe społecznie problemy. Zostały one skatalogowane w 27 kategoriach.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Jednocześnie zaznaczyć należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, gdyż w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci.

Jakie nieprawidłowości najczęściej zgłaszają bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczania na niej swoich spostrzeżeń. Do zgłoszeń można dodać opis, a nawet zdjęcie.
Jak skorzystać z mapy?

  • Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Wybierz żądaną lokalizację za pomocą myszki
  • W lewym dolnym rogu naciśnij czerwony guzik z "+"
  • Wybierz kategorię, wypełni i prześlij formularz (na tym etapie dołączyć zdjęcie).

Nie na wszystko pomogą funkcjonariusze policji

Jak informuje bydgoska policja, część zgłoszeń dotyczy obszarów tematycznych, których rozwiązanie leży również w gestii innych podmiotów. Przykładem mogą być zgłoszenia dotyczące złego oznakowania drogi. Po potwierdzeniu takiego stanu, mundurowi przekazują informację na ten temat do zarządcy drogi i to on jest uprawniony przez ustawodawcę do zmiany oznakowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto