Zwycięstwo na inaugurację!

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Astoria pokonała w meczu, otwierającym nowy sezon, AZS Kutno 84:74. Nie licząc trzeciej kwarty, bydgoski zespół zaprezentował się dobrze, momentami grając naprawdę ciekawą koszykówkę.

Spotkanie rozpoczęło się od 3 punktów zdobytych przez akademików z Kutna. Jednak odpowiedź Asty była natychmiastowa i po 5 minutach gospodarze prowadzili już 15:7. Dużo ożywienia w grze Astorii wprowadził Paweł Lewandowski. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła wynikiem 22:15.

W drugiej kwarcie bydgoszczanie dalej nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Pod koszem bardzo dobrze grał Marcin Grocki, widowiskowo grę Asty prowadził Lewandowski a cztery "trójki" trafił Artur Gliszczyński. Zespół gości nie był w stanie sprostać dobrze dysponowanej Astorii i do przerwy gospodarze wypracowali sobie dużą przewagę wygrywając 53:33.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od akcji 2+1 Doriana Szyttenholma. Później do głosu doszli koszykarze z Kutna, a w zespole Astorii coś się zacięło. Przez kilka dobrych minut żaden z miejscowych zawodników nie potrafił zdobyć punktów, za to goście głównie za sprawą Gołucha i Jażdżewskiego trafiali kosz za koszem. W efekcie Asta przegrała tą część spotkania aż 7:21 i w całym meczu przewaga gospodarzy stopniała tylko do 6 punktów.

Na czwartą kwartę Astoria wybiegła w dosyć rezerwowym składzie, bowiem bracia Szyttenholm mieli już na swoim koncie po 4 faule, a chwilę później także czwarte przewinienie złapał Lewandowski. W tym momencie na tablicy widniał wynik 62:60 i wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. Jednak wówczas dał o sobie znać Szopiński, który trafił w ważnych momentach dwa razy za 3 punkty i Asta odskoczyła na 10 oczek. Od tego momentu koszykarze Astorii grali uważnie i rozsądnie, i zwycięstwo na inaugurację padło łupem gospodarzy.

Astoria Bydgoszcz – AZS Kutno 84:74 (22:15, 31:18, 7:21, 24:20)

Astoria: D.Szyttenholm 17, A. Szopiński 14 (3x3), Gliszczyński 12 (4), O.Szyttenholm 7, Grocki 10 (14 zb.) - Lewandowski 12, Laydych 5, Gierszewski 3 (1), Małkowski 2, Kubacki 2, Tyborowski 0, Poliwka 0

AZS: Jażdżewski 20 (1), Gołuch 18 (4), Rzońca 13, Karólewski 13, Szczepaniak 4, Micielski 4, Rydlewski 2, Depczyński 0