MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

15-letnia Emilia zginęła pod tramwajem na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Mamy nowe wiadomości

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Tragiczny wypadek w Bydgoszczy - 18 kwietnia 2024.
Tragiczny wypadek w Bydgoszczy - 18 kwietnia 2024. Arkadiusz Wojtasiewicz
W czwartkowe popołudnie, Bydgoszcz stała się miejscem tragicznego zdarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością. Młoda dziewczyna, zaledwie 15 lat, straciła życie, potrącona przez tramwaj na przystanku Fordońska/Bałtycka. Wszystkie służby ratunkowe zostały szybko zmobilizowane, ale życia nastolatki nie udało się uratować.

Tragiczny wypadek w Bydgoszczy 18 kwietnia 2024 - co wiemy?

Około godziny 15.30 na przystanku tramwajowym Fordońska/Bałtycka doszło do zdarzenia, które skończyło się tragicznie. Nastolatka, będąc na przystanku, nagle wpadła pod nadjeżdżający tramwaj. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane wszystkie niezbędne służby ratunkowe, w tym policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Ruch tramwajowy w okolicy został wstrzymany, co spowodowało również utrudnienia w ruchu drogowym.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformowała, że na miejscu pojawiły się 4 zastępy straży. Mimo szybkiej reakcji i podjęcia próby ratunku, 15-latka zmarła. Po uwolnieniu jej spod tramwaju zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Wypadek w Bydgoszczy - potwierdzenie tragicznych informacji

Tragiczne informacje potwierdziła w rozmowie z nami kom. Lidia Kowalska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

- O godz. 15.27 wpłynęło zgłoszenie o potrącaniu przez tramwaj przy Fordońskiej/Bałtyckiej. Potrąconą okazała się 15-latka. Służby będące na miejscu stwierdziły zgon - informuje kom. Lidia Kowalska.

Pojawiły się informacje, że 15-latka miała zostać popchnięta przez swojego rówieśnika. Zatrzymany chłopak miał przyznać się do winy. Komisarz Lidia Kowalska przekazuje, że wszystkie informacje w tej sprawie są wciąż weryfikowane a dokładny przebieg i okoliczności śmiertelnego zdarzenia ustala policja. Prowadzone będą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Bydgoszczy.

Wypadek wstrząsnął lokalną społecznością, a okoliczności śmiertelnego zdarzenia są obecnie przedmiotem szczegółowego ustalenia przez policję. Śledztwo w tej sprawie trwa, a wszelkie nowe informacje będą na bieżąco ujawniane.

Bydgoskie VIIII Liceum Ogólnokształcące, gdzie uczyła się 15-latka, żegna uczennicę, Emilkę, i składa kondolencje jej bliskim:

Wpływ tragedii na społeczność w Bydgoszczy

Tragiczne wydarzenia, takie jak to w Bydgoszczy, zawsze wstrząsają społecznością i skłaniają do refleksji nad bezpieczeństwem w przestrzeni publicznej. Wypadek na przystanku Fordońska/Bałtycka przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu torowisk tramwajowych oraz o ważności edukacji młodych ludzi w zakresie bezpiecznego poruszania się po mieście.

Dalsze informacje na temat tego zdarzenia będą kluczowe dla zrozumienia, co dokładnie się wydarzyło i jak można zapobiegać podobnym tragediom w przyszłości. Współczucie i wsparcie społeczności skierowane jest teraz w stronę rodziny i bliskich zmarłej nastolatki, którym przyszło zmierzyć się z ogromną stratą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto