Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

50 lat Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Poszukiwani są absolwenci do specjalnego projektu

MM
W tym roku jubileusz 50-lecia świętuje bydgoski Pałac Młodzieży. Uczczenie tego wydarzenia to okazja do zgromadzenia wspomnień i historii, które kształtowały tę instytucję kultury i edukacji przez dekady. Do udziału w projekcie zapraszani są absolwenci, by podzielić się swoimi doświadczeniami i zasilić archiwum pałacowych wspomnień.

"Mój Pałac" - projekt jubileuszowy

Celem projektu "Mój Pałac" jest zebranie wspomnień absolwentów, ich doświadczeń, pasji i związków z Pałacem Młodzieży. Jak stwierdził rzecznik prasowy Pałacu Młodzieży, Dominik Wierski:

- Poszukiwane są zarówno wspomnienia, jak też zdjęcia, unikatowe gazetki i inne materiały, pałacowe „smaczki”, ciekawostki, wieści z dawnych lat i opowieści: czym dla nich był Pałac.

W ramach projektu, byli uczestnicy mają okazję przypomnieć sobie swoje lata spędzone w Pałacu, pasje, które tam rozwijali, a także, jak mówi Wierski, "utrwalić te chwile, które sprawiły, że stali się pałacową rodziną".

Wspomnienia i jubileuszowy koncert

Obchody jubileuszu nie ograniczą się jedynie do zebrania wspomnień. W planach jest również uroczysty koncert, który odbędzie się w hali Łuczniczka. Jak zdradza rzecznik, "Liczymy na wspaniałe widowisko", jednak szczegółów jeszcze nie zdradza.

Zgłoszenia do projektu oraz materiały można przesyłać drogą mailową na adres: [email protected]. Wszystkie zgromadzone wspomnienia ukażą się na stronie internetowej Pałacu Młodzieży: www.palac.bydgoszcz.pl we wrześniu tego roku.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy - miejsce spotkań pokoleń

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, otwarty w 1974 r., jest miejscem, które gościło dziesiątki tysięcy uczestników zajęć, projektów, inicjatyw. To tutaj rozwijało swoje pasje i uzdolnienia kilka pokoleń bydgoszczan, wielu z nich powróciło w późniejszych latach, by jako nauczyciele przekazywać młodym ludziom swoją wiedzę i doświadczenie.

Oferta Pałacu jest bardzo szeroka - od edukacji, przez sztukę, po sport i rekreację. Zajęcia są dostępne dla dzieci już od trzeciego roku życia aż po młodzież maturalną.

W Pałacu Młodzieży realizowanych było i jest wiele projektów, w tym doskonale znane: Aff-Era Filmowa, Ogólnopolski Konkurs Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży, Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej czy Bydgoskie Impresje Muzyczne. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży.

Jubileusz 50-lecia Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy to nie tylko okazja do świętowania, ale także do refleksji nad tym, jak ważne są takie miejsca dla społeczności miejskiej, dla kultury i edukacji młodzieży. To także okazja do zapoznania się z historią Pałacu, którą tworzą jego byli uczestnicy. Projekt "Mój Pałac" jest wyjątkową okazją do tego, aby uchwycić ducha tego miejsca i przekazać go kolejnym pokoleniom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto