MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja wiosennego czyszczenia wiat przystankowych w Bydgoszczy na finiszu. Będą nowe zadaszenia

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Czyszczenie wiat przystankowych w Bydgoszczy dobiega końca.
Czyszczenie wiat przystankowych w Bydgoszczy dobiega końca. ZDMiKP
Trwa akcja kompleksowego mycia oraz sprzątania przystanków autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy. W kwietniu i maju Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje montaż kolejnych wiat w mieście.

– Prace czyszczenia wiat polegają na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń wiat. Myte są również ławki wolnostojące na przystankach, które nie posiadają wiat – informują drogowcy. Akcja poziomowego mycia objęła ponad 600 wiat przystankowych.

Z przystanków usuwane są graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Jak przekazują drogowcy, prace porządkowe obejmują nie tylko wiaty przystankowe, ale także obszar peronu przystankowego. Z zewnątrz wyczyszczone zostaną tablice informacji pasażerskiej. Większość robót w Bydgoszczy dobiega końca. W 2024 r. planowane jest czyszczenie kompleksowo każdej z wiat 3-krotnie.

ZDMiKP informuje, że systematycznie dostawia nowe zadaszenia, które chronią pasażerów przed deszczem i wiatrem. W ostatnim czasie wiaty pojawiły się przy ul. Perłowej, mostach Kazimierza Wielkiego oraz pl. Kościeleckich, czyli w punktach, gdzie realizowane były miejskie inwestycje. Dodatkowo 19 kwietnia dostawiono nowe zadaszenie na przystanku Nakielska/Wrzesińska.

– Jeszcze w kwietniu nowe wiaty pojawią się na przystanku Kamienna/Gajowa oraz siedem nowych wiat powstanie w ciągu ul. Inwalidów (zadanie z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego). W maju osiem zadaszeń dla pasażerów dostawimy na terenie osiedla Łęgnowo Wieś (zadanie BBO). Wymienimy też wiatę na pętli Przemysłowa – informują drogowcy o najbliższych planach.

  • Na przystankach bydgoskiej komunikacji miejskiej łącznie są 632 wiaty. Obecnie na terenie miasta ok. 95% proc. pasażerów może z nich korzystać. Ustawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego punktu.
  • Ponadto przy stawianiu nowych wiat bierze się pod uwagę możliwości infrastrukturalne. Szerokość chodnika w danym miejscu musi wynosić minimum 2,7 m dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych. Kolejne kryterium to odległość od okolicznej zabudowy.
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto