Piłkarze bydgoskiego Zawiszy rozpoczęli walkę o powrót do ekstraklasy. Na inauguracje pierwszoligowych rozgrywek zremisowali w Gdyni.

Bramki: Siemaszko (26) oraz Drygas (47).
ARKA: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, Renusz (81. Lomski), Łukasiewicz, Nalepa, da Silva, Siemaszko (77. Wojowski), Abbott.
ZAWISZA: Sapela - Ciechanowski (46. Igumanović), Nawotczyński, Stawarczyk, Nykiel (69. Kamiński) - Drygas - Smektała, Kona, Alvarihno, Łukowski (61. Żylski) - Lewicki.

Miedź - Chojniczanka 2:2.
Koniec meczu - 1:1.
90+2' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Alvarihno, ale miejscowi wybili piłkę.
90' - Doliczone 3 minuty.
87' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał da Silva, ale zbyt głęboko.
86' - Niesieni dopingiem swoich gospodarzy są obecnie bardziej ofensywnie usposobieni i dążą do odzyskania prowadzenia.
84' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Warcholak, ale piłkę poza szesnastkę wybił Sapela.
82' - Lomski trafia w poprzeczkę!
81' - Za Renusza wchodzi Lomski.
80' - Kona zagrał na skrzydło do Igumanovica. Ten dośrodkował w pole karne. Niestety, Lewicki posłał piłkę nad poprzeczką.
78' - Dośrodkowanie Alvarihno do nikogo.
77' - Za Siemaszkę wchodzi Wojowski.
76' - Niecelny strzał Nalepy.
73' - Moment ekstraklasy w Gdyni. Z dystansu uderzył Drygas, ale trafił w słupek.
72' - W pole karne zagrał Żylski, do piłki dopadł Lewicki, ale miał problem z oddaniem strzału.
69' - Kamiński zmienia Nykiela.
68' - Do wejścia na boisko szykuje się Kamiński.
67' - Da Silva sfaulował Nykiela. Z rzutu wolnego piłkę zagrywał dośrodkowywał Alvarihno, podanie przedłużył Drygas, a Jałocha wybił piłkę. Dopadł do niej jeszcze ponownie Alvarihno, ale strzelił niecelnie.
64' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Warcholak. Do piłki dopadł Abbott, ale w trudnej sytuacji kiepsko dogrywał do partnerów.
63' - Zrzut wolny dla Arki. Dośrodkowywał da Silva, ale zawiszanie opanowali sytuację w polu karnym.
61' - Zmiana w zespole Zawiszy. Za Łukowskiego wszedł Żylski.
58' - Mecz ogląda z trybun blisko 6 tysięcy fanów.
56' - Abbott strzela nad poprzeczką.
54' - Kiepski strzał Warcholaka.
W Legnicy 2:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ilków-Gołąb.
53' - Uderzał Smektała. Było blisko, ale niecelnie.
52' - Sapela broni strzał Abbotta.
51' - Częściej przy piłce są obecnie gospodarze.
Niespodzianka w Legnicy! Po golu Kieruzela Chojniczanka prowadzi 2:1. Brawa dla ekipy Mariusza Pawlaka!
47' - GOL! Kamil Drygas strzela wyrównujące bramkę! Wcześniej bardzo dobrze grę do przodu przeniósł Smektała.
47' - Dośrodkowywał Igumanović, było groźnie, ale Warcholak wybił piłkę poza pole karne.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Igumanović zmienił kiepsko grającego Ciechanowskiego.

"Chojna" do przerwy remisuje 1:1.
Koniec pierwszej połowy w Gdyni. Zawisza przegrywa 0:1. Początek meczu był w wykonaniu bydgoskiego zespołu obiecujący, ale później znacznie pewniej na boisku prezentowali się gospodarze.
44' - Z dystansu strzelał Nalepa. Posłał jednak piłkę obok bramki.
W Legnicy 1:1. Gola w 43. minucie strzelił Rogalski!
43' - Żółta kartka dla Kony.
43' - Tym razem piłkę w pole karne wrzucał Alvarihno, ale miejscowi szybko przechwycili piłkę i ruszyli do kontry.
42' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukowski. Było groźnie po strzale Nykiela, ale będzie kolejny korner.
40' - Nawotczyński i Alvarihno ukarani żółtymi kartkami.
39' - Da Silva strzela bardzo słabo. Broni Sapela!
38' - Rzut karny dla Arki! Stawarczyk faulował Abbotta. Wcześniej w fatalny sposób piłkę stracił Smektała.
37' - Łukowski dośrodkowywał w pole karne. Lewicki zamiast uderzyć w piłkę, to jednak uderzył rywala.
36' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Alvarihno, ale nadal zawiszanie kiepsko spisują się przy stałych fragmentach gry.
36' - Trochę ekstraklasy w Gdyni. Wszystko za sprawą Alvarihno, który ograł obrońców i oddał groźny strzał.
34' - Nawotczyński kleknął niemal przed Renuszem na kolana, ale później oddał niecelny strzał.
33' - W polu karnym Abbott ograł Ciechanowskiego, ale później oddał niecelny strzał.
31' - Ponownie z rzutu wolnego dośrodkowywał Telichowski, ale tym razem uczynił to bardzo niedokładnie.
Miedź od 31. minuty prowadzi z Chojniczanką 1:0. Gola strzelił Telichowski.
26' - GOL! Niestety, Arka prowadzi 1:0. Z rzutu wolnego zagrywał Warcholak, do piłki dopadł Siemaszko i umieścił ją w bramce.
W Legnicy w 24. minucie nadal 0:0.
22' - Zawiszanie zaczynają przeważać w tym spotkaniu.
21' - Jałocha obronił strzał Nykiela.
20' - Indywidualna akcja Łukowskiego zakończona strzałem. Broni Jałocha.
19' - Z dystansu uderzał Abbott, ale to strzał bardzo na siłę. Piłka trafiła w Nawotczyńskiego.
17' - Tym razem z drugiej strony dośrodkowywał Łukowski. Uderzał Stawarczyk, ale jego strzał obronił Jałocha.
15' - Ciechanowski wywalczył pierwszy rzut rożny. Dośrodkowywał Alvaro, ale bardzo kiepsko.
14' - Kontra Zawiszy. Niestety, dośrodkowanie Łukowskiego było bardzo słabe.
13' - Da Silva znów ograł Ciechanowskiego i zagrał wzdłuż bramki. Na szczęście, szybszy od graczy Arki był Sapela.
12' - Duże zamieszanie pod bramką Zawiszy. Sapela był zmuszony do interwencji.
10' - SIemaszko uciekł Konie i ruszał w kierunku bramki Zawiszy. Młody pomocnik "Zetki" jednak z całych sił biegł a rywalem i z pomocą Stawarczyka powstrzymał gracza Arki.
8' - Alvarihno zagrywa w pole karne, ale Lewicki został powstrzymany przez dwóch stoperów żółto-niebieskich.
7' - Arka gol, Arka gol - skandują miejscowi fani. Tymczasem zawiszanie próbują konstruować pierwsze akcje ofensywne.
5' - Z dystansu strzelał Łukowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
5' - Na razie nieco częściej przy są piłkarze z Gdynii, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe.
3' - Początek meczu wszyscy kibice oglądają na stojąco i śpiewają hymn narodowy. Okazją jest oczywiście 71. rocznica Powstania Warszawskiego.
1' - Rozpoczął się mecz. Trzymamy kciuki za bydgoską drużynę.
Zespół Chojniczanki rozpocznie mecz w Legnicy w składzie: Hładun - T.Lisowski, Kieruzel, Biernat, W.Lisowski - Zawistowski, Bartosiewicz - Kosakiewicz, Grzelak, Rogalski - Mikołajczak.
Ławki rezerwowych: Arka: Miszczuk, Stolc, Fialho, Mosiejko, Lomski, Wojowski, Tomasiewicz; Zawisza: Węglarz, Alawardeszwili, Kamiński, Gajewski, Wełnicki, Igumanović, Żylski.
Witamy serdecznie z Gdyni, gdzie Zawisza zmierzy się dziś z Arką. Pierwszy gwizdek arbitra o 18. Podawać będziemy także meldunki, z Legnica, gdzie Chojniczanka zmierzy się z Miedzią.