Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Arkada Galeria Wnętrz - nowy obiekt handlowy w Bydgoszczy

mertis.pl
mertis.pl
Bydgoszcz przez wielu mieszkańców nazywana jest miastem banków i marketów. W ostatnich latach powstało kilka nowych galerii handlowych i zapowiadana jest budowa kolejnych. W pierwszym artykule z cyklu opisującego bydgoskie inwestycje deweloperskie, prezentujemy obiekt komercyjny - nową galerię powstającą w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 40. Galerię handlową zupełnie inną niż wszystkie.

W naszym mieście widać wyraźny trend powstawania pasa inwestycyjnego wzdłuż biegu rzeki Brdy. Ciąg ulic Marszałka Focha – Jagiellońska - Fordońska dzięki kolejnym obiektom kształtuje się na teren szczególnie atrakcyjny dla inwestorów komercyjnych. Szereg budowli powstałych w ostatnich latach, począwszy od Galerii Pomorskiej, OBI i Multikina, przez Focus Mall, Hotel Słoneczny Młyn, aż po nowo powstająca galerie w miejscu dawnej Bydgoskiej Fabryki Narzędzi, świadczą o wyjątkowości inwestycyjnej całego odcinka od Ronda Grunwaldzkiego do Wiaduktów Warszawskich.

Propozycja inwestora

Atrakcyjność ulicy Fordońskiej dostrzegli również właściciele spółki Cel-Art – twórcy nowo powstającego w Bydgoszczy kompleksu handlowo-biurowego – "Arkada Galeria Wnętrz". Założeniem inwestora jest skupienie w jednym miejscu dostawców wyspecjalizowanych w zakresie wykończenia i wyposażenia wnętrz, którzy spełnią oczekiwania osób poszukujących wysokiej jakości produktów, profesjonalnego wsparcia ze strony sprzedawców oraz inspirujących rozwiązań dla swoich domów i biur. Dzięki odpowiedniemu dobraniu najemców, inwestor zamierza stworzyć pełną i kompleksową ofertę w segmencie wykończenia oraz wyposażenia nieruchomości, zaś autonomiczność i profesjonalizm kontrahentów, pozwoli osiągać zdecydowanie wyższy poziom obsługi i zadowolenia klienta w porównaniu do oferowanych przez markety budowlane.

Obserwując ofertę siostrzanej galerii w Poznaniu, na której wzorowana jest bydgoska Arkada, również u nas spodziewać się można obecności dostawców okien, drzwi i podłóg, specjalistów od wykończenia, malowania i tapetowania ścian, firm oferujących szeroki wybór płytek ceramicznych, producentów mebli oraz oferty z zakresu oświetlenia i ogrzewania. Świetnym uzupełnieniem będzie propozycja z zakresu domowych tekstyliów, eleganckich i wysmakowanych dekoracji wnętrz oraz dodatkowego wyposażenia kuchni, jadalni i łazienek.

Arkada Galeria Wnętrz, której termin oddania do użytku przewidziano na I kwartał 2011 r., oprócz przeznaczenia handlowo-wystawowego w branży wykańczania wnętrz, pełnić będzie funkcję biurowca. Dwie najwyższe spośród czterech kondygnacji, przeznaczone są do zagospodarowania eleganckimi powierzchniami biurowymi klasy A. Przedstawiciele spółki Cel-Art liczą na zainteresowanie ofertą wśród firm dbających o swój pozytywny wizerunek, chcących pozytywnie wyróżniać się na tle konkurencji i poszukujących biur o wysokim standardzie i prestiżu.

Inwestor zapewnia, że przy projektowaniu obiektu, duży nacisk położono na komfort klientów salonów oraz najemców powierzchni biurowych. Komunikacja w Galerii została tak przemyślana, aby ułatwić dostęp do obiektu dzięki trzem wejściom. Poruszanie się wewnątrz ułatwione będzie dzięki zastosowaniu trzech wind, w tym jednej windy towarowej oraz schodów ruchomych w części handlowej zlokalizowanych zaraz przy głównym wejściu. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich i specjalnie dla nich przewidziano dodatkowe toalety. Kolejnym atutem tej inwestycji będą dwa duże parkingi – podziemny na 111 i naziemny na 135 miejsc parkingowych. Jak zapewnia zarządca budowy, galeria będzie posiadać pełną infrastrukturę techniczną zaś aranżacja wnętrz cechować się będzie dużą estetyką i wysokim standardem wykończenia oraz funkcjonalnością.

Lokalizacja

Arkada wznoszona jest przy ulicy Fordońskiej 40, na terenach dawnego centrum ogrodniczego. Budowę nadzorują i zarządzają inżynierowie z doświadczonej w inwestycjach komercyjnych, bydgoskiej firmy Euroinwest CDI. Wjazd na posesję odbywać się będzie od strony północnej z ul. Fordońskiej w kierunku Fordonu, z południa zaś Arkada sąsiadować będzie z planowanym w przyszłości nadrzecznym bulwarem. Lokalizacja łączy więc w sobie atrakcyjność inwestycyjną terenów komercyjnych znajdujących się przy trasie nr 80 oraz uroki przyszłego deptaku wzdłuż Brdy. Sama ulica Fordońska jak większość mieszkańców Bydgoszczy wie, jest jedną z najbardziej ruchliwych arterii miejskich. Dla sporej części mieszkańców Fordonu, największego bydgoskiego osiedla mieszkaniowego, stanowi jedyną drogę do i z centrum miasta. Ruch kołowy na tej trasie będącej jednocześnie drogą wylotową w kierunku Warszawy i Torunia szacowany jest na około 25 tys. pojazdów na dobę. Atrakcyjność umiejscowienia Arkady dodatkowo zwiększają popularne obiekty znajdujące się w najbliższym otoczeniu, m.in. stacja paliw BP, I Urząd Skarbowy, klub fitness, salon Citroena i Opla, Galeria Pomorska oraz OBI. W odległości kilkudziesięciu metrów od galerii znajdują się przystanki komunikacji miejskiej Fordońska – Bałtycka w obu kierunkach – linie autobusowe nr 65 i 69 oraz tramwajowe nr 1,3 i 7. Dojazd samochodowy z kierunku Fordonu odbywać się powinien przez Rondo Fordońskie (skrzyżowanie Fordońskiej i Wyszyńskiego) lecz można go, nie łamiąc przepisów ruchu drogowego, znacznie skrócić korzystając z rozwidlenia ulicy Bałtyckiej.

Projekt

Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego mówi iż: "widoczne z ul. Fordońskiej budynki muszą posiadać wysokie walory w zakresie formy i materiałów elewacyjnych oraz być zharmonizowane z nowo realizowaną zabudową na działkach sąsiednich" i niewątpliwie wymagania te zostaną spełnione przez inwestora. Autorem projektu jest bydgoska pracownia projektowa państwa Elżbiety i Jana Czubajów, twórców m.in. znajdującego się w pobliżu Arkady budynku WSB i BGŻ. Głównym założeniem architektów było stworzenie nowoczesnego budynku zharmonizowanego a jednocześnie wyróżniającego się na tle najbliższego otoczenia. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym rejonie możliwość stawiania budynków wysokości do 55 metrów, Arkada posiadająca tylko cztery kondygnacje naziemne, będzie mimo wszystko jednym z wyższych obiektów nadrzecznej strony ulicy Fordońskiej.

Obiekt

Na pierwszych dwóch kondygnacjach znajdować będą się lokale handlowo - ekspozycyjne związane z branżą wykończania i wyposażenia wnętrz oraz o charakterze uzupełniającym (usługi dodatkowe, gastronomia). Wstępny podział powierzchni jest zaproponowany przez inwestora jednak docelowy układ lokali zostanie ustalony według zapotrzebowania najemców. Pomieszczenia oferowane będą w stanie deweloperskim do własnej aranżacji, wyposażone w klimatyzację i szklane witryny z wejściową roletą.

Dwie wyższe kondygnacje inwestor w swoim projekcie przeznaczył na utworzenie wysokiej klasy powierzchni biurowych. Zabieg ten powinien dodatkowo uatrakcyjnić obiekt w oczach mieszkańców i przedsiębiorców z Bydgoszczy, którzy często wyrażają swoją opinię o nadmiernej ilości tradycyjnych galerii handlowych na terenie miasta. Podział powierzchni biurowych jest wstępnie proponowany przez inwestora, jednak dzięki konstrukcji obiektu opartej o słupy nośne, docelowe zagospodarowanie przestrzeni może zostać dostosowane do potrzeb przyszłych najemców. Firmy, które zechcą skorzystać z powierzchni biurowych oferowanych w Galerii Wnętrz Arkada, mogą liczyć na przekazanie w użytkowanie lokali wykończonych zgodnie z projektem lub dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta np. zgodnych z firmową wizualizacją.

Podsumowanie

W najbliższych latach zaobserwujemy wzrost liczby wyspecjalizowanych centrów handlowych w Polsce, głównie w największych miastach. Jest to efektem potrzeby rynku - zainteresowania klientów produktami niszowymi i dobrej jakości, a co się z tym wiąże, również zapotrzebowania na profesjonalne doradztwo. Dodatkowym efektem handlowym jaki zachodzi w podobnych obiektach jest naturalna wymiana klienta między sprzedawcami i uzupełnianie się ofert poszczególnych dostawców. Bydgoska Arkada jest projektem opartym na pomyśle poznańskiej galerii znajdującej się przy ulicy Obornickiej i ma być pierwszym tego typu obiektem w naszym województwie oraz drugim w Polsce. Ciekawym faktem jest, że przedsięwzięcie takie powstaje za pieniądze lokalnego inwestora zdecydowanie szybciej, niż od wielu lat zapowiadana Ikea posiadająca zdecydowane większy kapitał i potencjał inwestycyjny. Godnym docenienia jest również zjawisko wspierania bydgoskiego biznesu – zarówno inwestor jak i firmy kooperujące: pracownia architektoniczna czy inwestor zastępczy są zarejestrowane w naszym mieście, co pozytywnie wpływa na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Z niecierpliwością czekamy na wiechę i jeśli się uda, umieścimy na naszych stronach relacje z uroczystości związanych z kolejnymi etapami budowy Arkady, zaś w następnym artykule poruszymy ciekawy temat ekskluzywnego i nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego powstającego w Bydgoszczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto