Astoria przegrała w Radomiu, Artego wygrało z ŁKS-em

Michał Młodzikowski
W sobotę swoje mecze rozgrywały bydgoskie drużyny koszykarskie.

Jednak tylko koszykarki Artego schodziły z parkietu w dobrych humorach. We własnej hali bydgoszczanki pokonały ŁKS Łódź 76:60. Przyjezdne tylko w połowie drugiej kwarty zbliżyły się do podopiecznych Adama Ziemińskiego. Artego jednak szybko odskoczyło i do końca meczu miało bezpieczną przewagę.

Artego Bydgoszcz – ŁKS Łódź 76:60 (17:11, 16:17, 21:11, 22:21)
Artego: Sibora 3 (1), Parus, Crisman 12, Szott 8, Morris 18 oraz Urbaniak 17 (2), Mrozińska 12, Baran 3 (1), Kaja 0, Szybała 3 (1), Płaczkiewicz 0, Klomfas 0.

Drugiej porażki w rozgrywkach I ligi koszykówki mężczyzn doznała KPSW Astoria Bydgoszcz. Tym razem bydgoszanie ulegli w Radomiu Rosie 71:80. W początkowej fazie spotkanie było bardzo wyrównane. Gdy gospodarze wychodzili na większe prowadzenie, Astoria potrafiła ponownie się zbliżyć. Po trzeciej kwarcie strata bydgoszczan do Rosy wynosiła 10 punktów. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze nie pozwolili już sobie na wiele błędów i wygrali mecz.

Rosa-Sport Radom – KPSW Astoria Bydgoszcz 80:71 (24:15, 19:20, 14:12, 23:24)
Astoria: Laydych 19, Gliszczyński 17, Bierwagen 15, Szyttenholm 6, Paul 6, Plebanek 3, Robak 2, Trela 2, Szopiński 1, Czyżnielewski 0, Baliński 0.