MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Działki obok Hali Targowej w Bydgoszczy sprzedane. Znamy nabywcę!

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Działki miejskie przy Hali Targowej w Bydgoszczy zostały sprzedane. Znalazł się chętny na zakup nieruchomości.
Działki miejskie przy Hali Targowej w Bydgoszczy zostały sprzedane. Znalazł się chętny na zakup nieruchomości. Arkadiusz Wojtasiewicz
Działki miejskie przy Hali Targowej w Bydgoszczy zostały sprzedane. Znalazł się chętny na zakup nieruchomości, rozstrzygnięto drugie postępowanie przetargowe. Kto kupił teren? Znamy nabywcę! Krajobraz przy Hali Targowej mocno się zmieni.

Działki miejskie obok Hali Targowej w Bydgoszczy znalazły nabywcę

We wtorek (16 kwietnia) rozstrzygnięto drugie postępowanie przetargowe dotyczące sprzedaży terenu obok Hali Targowej, u zbiegu ulic Magdzińskiego i Przy Zamczysku. Mimo że pierwszy przetarg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, tym razem udało się znaleźć chętnego na zakup nieruchomości. Cena wywoławcza działek położonych w strategicznej lokalizacji przy Hali Targowej nie uległa zmianie i wynosiła 3,3 mln zł.

Teren przy Hali Targowej został zakupiony przez spółkę deweloperską z Torunia.

Sprawdzamy, co to oznacza dla miasta i regionu.

Teren obok Hali Targowej w Bydgoszczy sprzedany. Drugi przetarg przynosi rozstrzygnięcie

W pierwszym postępowaniu przetargowym nie znalazł się nabywca dla terenu, jednak miasto nie zdecydowało się na obniżenie ceny wywoławczej. Wymagane wadium, stanowiące 10% wartości nieruchomości, musiało zostać wniesione do 2 kwietnia, a sam przetarg odbył się tydzień później. Teren zakupiła firma Apro Investment z Torunia, zapłaciła 3 333 000 zł Zainteresowana zakupem była tylko jedna firma.

Toruński deweloper Apro Investment jest już znany z realizacji prestiżowych inwestycji w Bydgoszczy - to budynek przy Gajowej 72 na Bartodziejach oraz Osiedle Podniebne Ogrody na ul. Żwirki i Wigury 54.

Co dalej z terenem przy Hali Targowej?

Aktualnie teren przy ulicy Magdzińskiego wykorzystywany jest jako parking, jednak zgodnie z planem miejscowym dwie działki przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Lokalizacja ta znajduje się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej oraz strefie ochrony archeologicznej, co dodatkowo podnosi jej wartość.

Jedna z działek jest zabudowana 2-kondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym oraz parterowym budynkiem gospodarczym - oba przeznaczone do rozbiórki.

- Nabywca zobowiązany będzie do rozpoczęcia inwestycji (uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę) polegającej na zabudowie terenu zgodnie z warunkami ustaleń miejscowego planu w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego oraz do zakończenia inwestycji w terminie 3 lat od dnia uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę - informowano w ogłoszeniu o przetargu.

Zapisy te mają na celu zabezpieczenie interesów miasta i zapobieganie traktowaniu zakupionych działek wyłącznie jako inwestycji na przyszłość. W przypadku niezrealizowania inwestycji w wyznaczonych terminach, miasto będzie naliczać kary umowne w wysokości 40 tys. zł za każdy pełen miesiąc opóźnienia.

Zakup terenu przez firmę Apro Investment otwiera nowe możliwości dla rozwoju Bydgoszczy, zwłaszcza w kontekście potrzeb mieszkaniowych i usługowych w ścisłym centrum miasta. Inwestycja ta może przyczynić się do ożywienia lokalnego rynku nieruchomości i dalszego rozwoju urbanistycznego regionu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto