MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najniższe zarobki w Kujawsko-Pomorskiem. Poznajcie ranking miast i powiatów

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Wideo
od 16 lat
Wynagrodzenia pracowników w różnych miejscach Kujawsko-Pomorskiego są zróżnicowane. Przeprowadziliśmy analizę, aby określić, gdzie zarobki są najniższe, a gdzie najwyższe. Poznajcie ranking miast i powiatów, w których zarabia się najgorzej.

Spis treści

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce

Według Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2024 roku było na poziomie 7768,33 zł. To oznacza spadek o 3,3% w porównaniu do grudnia 2023 roku, wynikający z wypłaty premii rocznych, kwartalnych, świątecznych oraz nagród przez firmy na koniec roku.

Styczeń 2024 przyniósł jednak wynagrodzenia o 12,8% wyższe niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Polski Instytut Ekonomiczny prognozuje jednak spadek tempa wzrostu płac w najbliższych miesiącach, szacując, że średnie wynagrodzenie wzrośnie w tym roku o 10,3%.

Najniższe zarobki w Kujawsko-Pomorskiem

Korzystając z danych Głównego Urzędu Statystycznego, przygotowaliśmy ranking miejsc w Kujawsko-Pomorskiem, gdzie wynagrodzenia są najniższe. Analiza obejmuje przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających ponad 9 osób.

- Wynik uzyskiwany przez Główny Urząd Statystyczny to stosunek sumy wynagrodzeń brutto, wypłacanych w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób, do liczby osób pracujących. W statystykach uwzględnia się wyłącznie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Płace osób wykonujących obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych nie są brane pod uwagę. Dane o przeciętnych wynagrodzeniach podawane są w ujęciu brutto, czyli razem z podatkiem dochodowym PIT oraz składkami na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe - czytamy na polskawliczbach.pl.

W naszej galerii prezentujemy 10 miast i powiatów w Kujawsko-Pomorskiem, w których średnie miesięczne zarobki są najniższe. Dane pochodzą z GUS za rok 2022, a zebrał je portal polskawliczbach.pl.

Najwyższe zarobki w Kujawsko-Pomorskiem

Najwyższe przeciętne wynagrodzenie brutto w kraju zaobserwowano w Lubinie i Ścinawie w Dolnośląskim, wynosiło ono 11 362 zł. Na kolejnych miejscach znalazły się: Łęczna (8544 zł), Warszawa (8540 zł), Kraków (8540 zł), Bełchatów (8140 zł), Zelów (8140 zł) i Katowice (8017 zł).

W Kujawsko-Pomorskiem najwyższe zarobki odnotowano w następujących miejscach:

  1. Toruń - 6450 zł brutto
  2. Bydgoszcz - 6436 zł brutto
  3. Powiat golubski - 6015 zł brutto
  4. Powiat nakielski - 5908 zł brutto
  5. Włocławek - 5982 zł brutto
  6. Powiat świecki - 5796 zł brutto
  7. Powiat bydgoski - 5794 zł brutto
  8. Powiat inowrocławski - 5655 zł brutto
  9. Powiat wąbrzeski - 5654 zł brutto
  10. Powiat grudziądzki - 5523 zł brutto

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto