AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz. Rewanż na Akademikach w stolicy! [ZDJĘCIA]

Rafał Babraj
Delecta Bydgoszcz pokonała w niedzielę AZS Politechnikę Warszawską. Chociaż nasi siatkarze przegrali pierwsze spotkanie u siebie, to teraz w pięknym stylu zrewanżowali się Akademikom na ich boisku w stolicy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu!

Zespół Delecty Bydgoszcz miał za sobą bardzo pracowity tydzień. Podopieczni Piotra Makowskiego w ciągu czterech dni rozegrali aż trzy spotkania, ale co ważniejsze - wszystkie wygrali! I to w trzech setach. Na rozkładzie rozpędzonych bydgoszczan znaleźli się Effector Kielce oraz Hapoel Mate-Asher Akko.

Dla odmiany Politechnika Warszawska swoje ostatnie spotkanie przegrała 2:3, grając na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Akademicy zajmowali przed niedzielnym meczem szóste miejsce w tabeli Plus Ligi, mając pięć punktów straty do trzeciej Delecty.

Chociaż w pierwszym meczu obu drużyn to siatkarze z Warszawy okazali się lepsi, to jednak w niedzielę Delecta nie pozostawiła wątpiwości, która drużyna jest lepsza! Zawodnicy z Bydgoszczy rozbili w pierwszym secie rywali, a w całym meczu pewnie wygrali 3:0.

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 0:3 (14:25, 22:25, 21:25).

AZS Politechnika Warszawska: Fabian Drzyzga, Marcin Nowak, Maciej Pawliński, Grzegorz Szymański, Krzysztof Wierzbowski, Maciej Zajder - Michał Potera (libero) - Paweł Adamajtis, Maciej Olenderek, Paweł Siezieniewski

Delecta Bydgoszcz: Stephane Antiga, Wojciech Jurkiewicz, Dawid Konarski, Michał Masny, Marcin Waliński, Andrzej Wrona - Michał Dębiec (libero) - Piotr Lipiński, Marcin Wika.