Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Rower Aglomeracyjny pojedzie dalej z firmą BikeU

Anna Stasiewicz
Na stronie zarządu dróg miejskich ukazał się krótki komunikat: „W związku z wycofaniem i odstąpieniem od podpisania umowy firmy, która wygrała przetarg na realizację roweru miejskiego w Bydgoszczy, zgodnie z Prawem zamówień publicznych sięgnęliśmy po ofertę, która znalazła się na drugim miejscu. Umowę na lata: 2018, 2019 oraz 2020, podpisaliśmy 10.01. z firmą BikeU.”

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu przetargu na obsługę BRA do 2020 rok. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę złożoną przez konsorcjum Kabit i Mega Sonic. Dotychczasowy operator roweru miejskiego, czyli firma BikeU, która zajęła drugie miejsce, nie zamierzała się jednak poddawać i złożyła odwołanie od wyników przetargu. Krajowa Izba Odwoławcza uznała jednak, że skarga BikeU jest bezzasadna.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Jak się dowiedzieliśmy, to właśnie przeciągająca się procedura sprawiła, że zwycięzca się wycofał. Operator BRA więc się nie zmieni, ale sam rower miejski już tak.

System „urośnie” o 16 nowych stacji - w sumie będzie ich 51, a w nich 550 nowych rowerów. Dwanaście stacji powstanie w Fordonie. Kolejne cztery stacje będą na Górzyskowie, Glinkach, Bartodziejach i w rejonie ronda Kujawskiego. Lokalizacje stacji zostały skonsultowane ze środowiskami rowerowymi oraz zespołem ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy.

Tym razem w umowie (w poprzedniej tego nie było) znalazł się zapis o możliwości rozbudowy Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w trakcie trwania umowy. Umożliwi to zbudowanie nowych stacji na Czyżkówku i Osowej Górze po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej.

Nowy sezon BRA rozpocznie się w marcu. - Rozmawiałem z przedstawicielami firmy BikeU, którzy zdają sobie sprawę z tego, że mają mało czasu - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik zarządu dróg miejskich. - Deklarują, że zdążą, ale być może trzeba będzie liczyć się z tym,że 1 marca nie ze wszystkich stacji będzie można korzystać.

Krzysztof Kosiedowski podkreśla, że BikeU startuje z tak naprawdę czystą kartą, bo należy tutaj mówić o zupełnie nowym zamówieniu. - Myślę jednak, że 3-letnie bydgoskie doświadczenie okaże się nieocenione.

Firma BikeU, która podsumowała ostatnie 3 lata funkcjonowania roweru miejskiego, poinformowała, że od 2015 roku uzbierał 40 529 użytkowników, którzy wykonali ponad 1,3 mln przejazdów.

Średnio jeden rower wypożyczany był 3 337 razy. Rekordzista ma na swoim koncie 2 721 przejazdów. Największą popularnością cieszyła się stacja na placu Wolności.

Pogoda na dzień (11.01.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo/x-news

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto