Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz coraz bardziej przyjazna dla osób starszych, jak mówi prezydent miasta, Rafał Bruski

(MP)[email protected]
ag
- Inwestujemy nie tylko w infrastrukturę, ale też w inne usługi dedykowane seniorom. Zależy nam, by ich aktywizować, zachęcić do wychodzenia z domu. Dzięki tej karcie, chcemy ułatwić im dostęp do oferty rekreacyjnej i kulturalnej. Niech korzystają z życia - mówi prezydent.

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Bydgoskiej Karty Seniora 60+” jest już gotowy. - Przedstawimy go radnym na sesji 26 października - informuje Dorota Glaza, koordynatorka projektu z ramienia ratusza. - Jeśli rajcy się zgodzą, karta mogłaby wejść w życie już w listopadzie. Seniorzy mogliby ją odbierać w Urzędzie Miasta, w siedzibie Bydgoskiej Rady Seniora, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, na uniwersytetach trzeciego wieku oraz u wybranych partnerów. Aby ją otrzymać, należy tylko wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek. Dokładny wykaz miejsc, w których będzie można złożyć wniosek, udostępniony zostanie na stronie www.bydgoszcz.pl, a także w siedzibie Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta.

Jak podaje ratusz, program „Bydgoska Karta Seniora 60+” skierowany jest do osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Bydgoszczy. Karta wydawana ma być bezterminowo i bezpłatnie.

Jej posiadacze będą mieli dostęp do wybranych usług i obiektów na preferencyjnych zasadach. Seniorzy będą mogli np. skorzystać z 50-procentowych zniżek na wszystkie baseny przy szkołach, lodowisko przy SP nr 65 w Fordonie oraz całą ofertę kulturalną Miejskiego Centrum Kultury. Na 30-procentowy upust będą mogli liczyć, wybierając się na seanse filmowe do kina „Orzeł”. Do programu włączył się również Teatr Polski w Bydgoszczy (oferuje bilety na spektakle w cenie 20 zł) i Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego (2,5 zł za bilety). Zniżki zaproponowali też Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku oraz Galeria Miejska bwa. Seniorzy, którzy będą chcieli odwiedzić Myślęcinek i tu kupią tańsze bilety do zoo, Parku Rozrywki czy Zaginionego Świata.

- Liczymy, że ta lista będzie się z czasem powiększać - mówi Dorota Glaza. - Poza tym, MOPS zadeklarował darmowe poradnictwo dla posiadaczy kart.

„Bydgoska Karta Seniora 60+” to kolejny program, który ma na celu wsparcie określonej grupy społecznej. - W 2013 roku przyjęliśmy program „Bydgoska Rodzina 3+”, który działa na rzecz dużych rodzin - mówi Dorota Glaza. - Wprowadziliśmy Bydgoską Kartę Rodzinną i cieszy się ona dużym zainteresowaniem bydgoszczan. Ogółem wydaliśmy już 22 tys. 577 takich kart, a do programu włączyło się aż 124 partnerów. Spodziewamy się, że z „Bydgoską Kartą Seniora 60+” będzie podobnie.

W Bydgoszczy mieszka blisko 80 tys. osób w wieku poprodukcyjnym, co stanowi 22 proc. całej populacji mieszkańców. - To bardzo liczna grupa, a przecież z roku na rok będzie nas więcej - podkreśla Ireneusz Frelichowski, przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniora i zarazem prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto