MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz oczami obcokrajowców. Jak ją widzą?

Anna Stasiewicz
Oksana Ustinova przyjechała do Bydgoszczy z miejscowości Bolehiv na Ukrainie. U nas prowadzi restaurację „Wysoki Zamek”
Oksana Ustinova przyjechała do Bydgoszczy z miejscowości Bolehiv na Ukrainie. U nas prowadzi restaurację „Wysoki Zamek” Mateusz Bosiacki
Jak cudzoziemcy się u nas czują? Po co do Bydgoszczy przyjechali? Co im się najbardziej podoba, a co najbardziej przeszkadza?

Badanie wśród obcokrajowców przeprowadził blog Morizon.pl. To część ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Obok siebie”, w ramach którego podobne badania przeprowadzono w 8 polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Najwięcej w Bydgoszczy jest obywateli Ukrainy, coraz częściej na ulicach słychać język rosyjski bądź ukraiński. Co roku przyjeżdża, głównie do pracy, kilka tysięcy Ukraińców, ale również Białorusinów, obywateli Rosji, Armenii, ale również Wietnamu.
W Bydgoszczy mieszkają również właściciele paszportów amerykańskich, kanadyjskich, australijskich, a także obywatele Indii.

Najwięcej z badanych, 34 procent, przyjechała do naszego miasta do pracy. Studiuje 25 procent ankietowanych - to przede wszystkim uczestnicy programu Erasmus. Blisko 14 procent wybrało Bydgoszcz... zupełnie przypadkowo. Co dziesiąty przy przeprowadzce kierował się względami rodzinnymi lub obecnością bliskich znajomych.

Jak długo zamierzają u nas zostać obcokrajowcy? Blisko 20 procent ankietowanych chce spędzić nad Brdą co najmniej rok, co dwunasty tak bardzo polubił Bydgoszcz, że chce zostać na stało.

Zalety naszego miasta według cudzoziemców to: niskie koszty życia (25 proc.); niewielkie odległości (23 proc.); przyjaźni ludzie (21 proc) czy bogata oferta kulturalna (19 proc) oraz m.in. tereny zielone, bezpieczeństwo czy transport publiczny.

A wady? Blisko 30 procent narzeka na nudę, a 23 proc. na rasistowskie zaczepki i brak tolerancji dla obcokrajowców. Obcokrajowcom przeszkadza też m.in. bariera językowa i niewielka liczba połączeń lotniczych.
Zdecydowana większość badanych, czyli 71 procent, poleciłaby jednak Bydgoszcz znajomym.

Cały raport z badania tutaj:
http://www.morizon.pl/blog/obcokrajowcy-w-bydgoszczy/

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto