Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co dalej gimnazjalisto? Przedsiebiorcy pomogą wybrać szkołę

Stanisław Gazda
Przedstawiciele bydgoskiego klastra przemysłowego pomogą gimnazjalistom w wyborze dalszego kształcenia. Rozpoczyna się cykl spotkań.
Przedstawiciele bydgoskiego klastra przemysłowego pomogą gimnazjalistom w wyborze dalszego kształcenia. Rozpoczyna się cykl spotkań. Stanisław Gazda
Od 6 do 23 maja w bydgoskich gimnazjach odbędą się spotkania z uczniami klas trzecich z udziałem m.in. przedstawicieli przedsiębiorstw zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym oraz bydgoskich szkół zawodowych. Spotkania mają pomóc gimnazjalistom w podjęciu decyzji o profilu szkoły, w której kontynuować będą naukę.

W spotkaniu z uczniami i ich rodzicami uczestniczyć będą także przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy. Podczas spotkań przedstawiona zostanie oferta publicznego kształcenia zawodowego oraz zaprezentowane zostaną potrzeby lokalnego rynku pracy, w tym w szczególności firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym. Więcej o BKP http://www.klaster.bydgoszcz.pl/

Pierwsze spotkanie z gimnazjalistami odbędzie się 6 maja o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 23 przy ul. Nakielskiej 273.

Przebieg każdego ze spotkań będzie podobny. Na początku wyemitowany zostanie film „Masz zawód, masz przyszłość”, zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna kształcenia zawodowego szkół prowadzonych przez miasto Bydgoszcz, przedstawiona będzie też informacja o planowanym naborze do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014 oraz o kształceniu zawodowym młodzieży w kontekście „Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020”. Swoje oferty edukacyjne przedstawią reprezentanci Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 oraz innych szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe w mieście. Omówione też zostaną potrzeby bydgoskiego rynku pracy przez przedstawicieli firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym. Na koniec każdego ze spotkań przewidziany jest czas na pytania.

Dostosowanie edukacji wszystkich szczebli do potrzeb gospodarki i rynku pracy jest jednym z głównych celów operacyjnych „Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020”, przyjętej przez Radę Miasta Bydgoszczy 30 stycznia 2013 r. (treść uchwały http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/binary/779_tcm30-139204.pdf ). Realizacji tego celu mają służyć różne działania m.in. zapewnienie wysoko wykwalifikowanej kadry do kształcenia zawodowego, budowanie pozytywnego wizerunku wykształcenia zawodowego, stworzenie skutecznego systemu doradztwa zawodowego, zapewnienie efektywnej współpracy szkół z przedsiębiorcami i instytucjami otoczenia biznesu, wzrost poziomu innowacyjności i kreatywności w edukacji i gospodarce. Inauguracją tych działań była konferencja „Szkolnictwo zawodowe w Bydgoszczy a potrzeby rynku pracy”, którą 10 kwietnia br. zorganizowały wspólnie Urząd Miasta Bydgoszczy i Bydgoski Klaster Przemysłowy.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie pracodawców, w roku szkolnym 2013/14, planowane jest otwarcie w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 dwóch „klas zamawianych” w zawodach technik mechanik i operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, w ramach których uczniowie otrzymają specjalne stypendia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto