Delecta Bydgoszcz pokonała Fart Kielce

Michał Młodzikowski
Czwarte zwycięstwo w PlusLidze Delecty Bydgoszcz. Bydgoszczanie pokonali Fart Kielce 3:1.

Trwa dobra passa bydgoskich siatkarzy. Po zwycięstwach nad Politechniką, Lotosem i Indykpolem przyszła wygrana z Fartem. W Kielcach podopieczni Piotra Makowskiego zaczęli od przekonującego zwycięstwa 25:17. W drugim secie gospodarze wyszli na minimalne prowadzenie, a w końcówce je powiększyli i doprowadzili do remisu w meczu.

W następnej odsłonie Delecta grała koncertowo. W pewnym momencie prowadzenie wynosiło już 11 punktów (21:10). Takiej przewagi goście nie roztrwonili. Wiele emocji przyniósł czwarty set. Fart miał kilka piłek setowych. Wszystkie udało się jednak wybronić bydgoszczanom, którzy doprowadzili do remisu po 24. W nerwowej końcówce okazali się lepsi i wygrali tę odsłonę do 27.