Delecta Bydgoszcz przegrała z Politechniką. Waldemar Wspaniały zakończył karierę trenerską

Michał Młodzikowski
Siatkarze Delecty Bydgoszcz zajęli na koniec sezonu szóste miejsce. Po raz ostatni zespół poprowadził Waldemar Wspaniały.

Dobiega końca trzyletni kontrakt Waldemara Wspaniałego z Delectą Bydgoszcz. Szkoleniowiec zapowiedział, że go nie przedłuży. Postanowił zakończyć swoją trenerską pracę. - Zostanę przy siatkówce, bo to całe moje życie - mówi. - Na pewno jednak nie będę trenerem. Byłem nim 27 lat i wystarczy.

Pożegnanie z trenerską ławką nie było do końca udane. Bydgoska Delecta przegrała z AZS Politechniką Warszawską trzeci mecz o piąte miejsce i tym samym zakończyła rywalizację w tegorocznym sezonie na szóstej pozycji. W przyszłym sezonie w europejskich pucharach zagrają warszawiacy. "Europo, nadchodzimy" - taki transparent wywiesili kibice, którzy przyjechali na wczorajszy mecz z Warszawy.

Politechnika wygrała 3:1, choć mecz mógł rozstrzygać się w tie-breaku. W czwartym secie bydgoszczanie prowadzili już 17:11. Goście zaczęli odrabiać straty i ostatecznie Politechnika wygrała tę partię 26:24. - Przegraliśmy tego seta tak, jak wiele razy w tym sezonie - komentował po meczu Wspaniały.

- Szóste miejsce jest dobre, ale nie oceniałbym tego jako sukces - mówił po spotkaniu Wojciech Serafin. - Biorąc pod uwagę ilość kontuzji, ten sezon był bardzo ciężki.

Delecta Bydgoszcz powtórzyła zatem wynik sprzed roku. Wtedy także przegrała walkę o europejskie puchary i zajęła szóste miejsce w PlusLidze.