Ekstraliga: Karny rozpoczął spotkanie

Mariusz Harbatowicz (mmszczecin.pl)
Kobiecy Klub Piłkarski "MAX-Sprint" Bydgoszcz nie był w stanie urwać punktów Pogoni Women Szczecin. W pierwszym meczu rundy wiosennej bydgoszczanki uległy szczecińskiej ekipie 0:3.

Szczecinianki strzelanie rozpoczęły już w 10. minucie. Właśnie wtedy etatowa Reprezentantka Polski, Jolanta Siwińska strzałem z rzutu karnego otworzyła wynik spotkania. Jedenastka została podyktowana za faul Natalii Makowskiej na Zsuzsannie Sincę. Szybkie objęcie prowadzenie pozwoliło zawodniczkom ze Szczecina na spokojne kontrolowanie spotkania.

Do przerwy gospodynie prowadzone przez trenera Remigiusza Kusia mogły doprowadzić do wyrównania lecz strzał zza pola karnego Gabrieli Sass wylądował na poprzeczce Dumy Pomorza.

W 70. minucie jakiekolwiek myśli o ewentualnym remisie ze strony KKP zostały całkowicie zaprzepaszczone. Najpierw Patrycja Balcerzak trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kamile Rosińską, a kilka sekund później tą samą akcję celnym strzałem zwieńczyła Emilia Zdunek. Na cztery minuty przed końcem spotkania futbolówka ponownie trafiła w poprzeczkę bramki KKP, tym razem po silnym strzale Siwińskiej.

Ostateczny wynik spotkania w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym głową ustaliła Zsuzsanna Sinka. Moment później wydawałoby się że honorowego gola dla ekipy trenera Remigiusza Kusia zdobędzie kapitan bydgoskiej ekipy Natalia Sieradzka, lecz piłkę z linii bramowej w ostatniej chwili wybiła jedna z obrończyń Pogoni Women Szczecin.

Następne spotkanie piłkarki KKP Bydgoszcz rozegrają 4 kwietnia kiedy to na wyjeździe zmierzą się z kandydatem do mistrzowskiego tytułu Górnikiem Łęczna. Na własnym boisku nasze piłkarki kolejny raz zaprezentują się dopiero 28 kwietnia podczas spotkania z aktualnym Mistrzem Polski, Unią Racibórz.

KKP Bydgoszcz – Pogoń Women Szczecin 0:3 (0:1)
Jolanta Siwińska (10-k), Emilia Zdunek (70), Zsuzsanna Sinka (90)

Sędzia: Monika Mularczyk oraz Aleksandra Prus i Katarzyna Wasiak.
Żółte kartki: Sylwia Chyżewska – Monika Kaźmierczak

KKP Bydgoszcz: Kamila Rosińska – Sylwia Chyżewska, Agnieszka Pencherkiewicz, Joanna Daleszczyk, Natalia Makowska, Dorota Krychowiak, Gabriela Sass, Natalia Sieradzka, Agata Kutnik (82 Ilona Raczkowska), Marta Kryszak (77 Agata Stępień), Magdalena Rosińska (60 Magdalena Siekierska
Trener: Remigiusz Kuś

Pogoń Women: Anita Piotrowska – Monika Kaźmierczak, Joanna Pałaszewska, Anna Proposina (89 Mariola Żyła), Katarzyna Barlewicz (75 Natalia Silkowska), Daria Kasperska (80 Natalia Gumuła), Jolanta Siwińska, Monika Sinka (65 Nataly Barlage), Patrycja Balcerzak, Zsuzsanna Sinka, Emilia Zdunek
Trener: Mariusz Misiura.