Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści uczą się biznesu

Ewa Piątek
Ewa Piątek
W całej Polsce 73 gimnazja i łącznie ponad 1200 osób bierze udział w ogólnopolskim programie dla gimnazjalistów pt. „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”.

Pięcioosobowe teamy, a wśród nich uczniowie z Łubianki, Mąkowarska, Chocenia oraz Torunia poznają świat w nietypowy, jak na polską szkołę sposób. Projekt będzie trwał 3 lata i ma przygotować naszych „rekinów biznesu” do brawurowego wkroczenia na ścieżkę kariery.

Mimo, że program wystartował w grudniu, jego rezultaty już teraz zapowiadają się obiecująco. Szkoły otrzymują wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć i eksperymentów, więc powodzenie projektu zależy wyłącznie od starań naszych NIB-geniuszy, a Ci, trzeba przyznać, starają się bardzo. Z entuzjazmem podeszli m.in. do zadania, jakim było nadanie nazwy swojemu team’owi. Tym sposobem mamy m.in. „azotki”, „lwów biznesu”,” biznesgóralki” czy „mastersów”. Zaskakują nowymi pomysłami, prowadzą blogi, na których możemy dowiedzieć się czegoś więcej o nich samych, a także przejrzeć zdjęcia z warsztatów.

Sama forma zajęć jest nietypowa. Nie ma ławek i czekania do końca lekcji. Są natomiast eksperymenty i badania, prezentacje multimedialne, zajęcia przy użyciu platformy e-learningowej. Oprócz tego uczestników programu czekają obozy naukowe, wycieczka do Drezna i Berlina, a także szereg naukowych-show, gdzie pod okiem ekspertów z Politechniki Poznańskiej będą mogli wykonać bardziej zaawansowane technicznie doświadczenia.

Jednym z założeń projektu jest pokazanie, że edukacja może być ciekawa i są lepsze sposoby na zdobycie wiedzy niż siedzenie w szkolnej ławce. Kolejnym jest przygotowanie naszych „rekinów biznesu” do podbicia rynku pracy. Zarażenie naukowym entuzjazmem reszty młodzieży być może będzie efektem ubocznym, ale niewątpliwie bardzo pożądanym. Mamy nadzieję, że strona internetowa programu www.naukaibiznes.pl będzie inspiracją dla następnych „niewolników wiedzy”. Liczymy na Was i Waszą pomysłowość w poddawaniu pomysłów ulepszenia i rozbudowania strony. Prosimy o przesyłanie wszelkich sugestii na adres e-mailowy [email protected].

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Konsorcjum firm Doradztwo Gospodarcze DGA S.A z Poznania oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Zielonej Góry.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto