GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Filip Kowalkowski
Starcie spadkowiczów z ekstraklasy. W Bełchatowie miejscowy GKS pokonał Zawiszę Bydgoszcz 2:1.

GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 2:1
Bramki: Zięba (82), Gierszewski (86) oraz Lewicki (6).
Bramki: GKS: Krakowiak - Witasik, Michalski, Cverna, Kuban, Wroński, Rachwał, Flis (67. Serafin), Bartosiak (74. Flaszka), Gierszewski, Stanisławski (62. Zięba).
ZAWISZA: Sapela - Ciechanowski, Nawotczyński, Wełnicki, Igumanowić - Kona, Drygas - Smektała (75. Gajewski), Panajotow, Łukowski (58. Żylski) - Lewicki.

Koniec meczu. Zawisza przegrał w Bełchatowie.
86'- GOL! Dramat Zawiszy, GKS na prowadzeniu. Gola strzelił Gierszewski.
85' - Bełchatowianie walczą o wyjście na prowadzenie. Zawiszanie jakby opadli z sił.
82' - GOL! Niestety, GKS doprowadza do wyrównania. Gospodarze przeprowadzili dość przypadkową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Zięba.
80' - Na boisku panuje chaos. Oba zespoły nie potrafią skonstruować składnej akcji.
77' - Zawiszanie w opałach. Gospodarze coraz częściej atakują.
75' - Gajewski za Smektałę.
74' - Flaszka za Bartosiaka.
73' - Igumanowić dośrodkowywał z rożnego, ale nic z tego.
72' - To powinien być gol dla GKS! Sapela popisał się jednak fantastyczną interwencją.
70' - Kona przechwycił piłkę i zagrał do Żylskiego. Ten jednak ją stracił. Trener Rumak jest wściekły na młodego gracza Zawiszy.
68' - Bartosiak miał przed sobą tylko bramkarza Zawiszy. W ostatniej chwili powstrzymał go jednak Ciechanowski.
67' - Za Flisa wchodzi Serafin.
66' - Niewiele się dzieje. Trzeba jednak powiedzieć, że zawiszanie grają lepiej. Ekipa Mariusza Rumaka jest zespołem bardziej dojrzałym. Potrafi częściej utrzymać się przy piłce. Gospodarze natomiast jako zespół prezentują się przeciętnie.
62' - Zięba wchodzi za Stanisławskiego.
58' - Żylski zmienia Łukowskiego. Kuba nie grał dziś źle, a trener Rumak szybko reaguje na zagrożenie czerwoną kartką.
57' - Flis dośrodkowywał z rzutu wolnego. Doszło do zamieszania, ale zawiszanie opanowali sytuację.
57' - Ostry wślizg Łukowskiego. Faulowany był Wroński, a młody bydgoszczanin zobaczył żółty kartonik.
55' - Okres aktywniejszej gry gospodarzy. Wroński minął Igumanowica i zagrał do Stanisławskiego. Ten został jednak powstrzymany przez Wełnickiego.
53' - Bartosiak dośrodkowywał, ale wprost w dłonie Sapeli.
51' - Łukowski zagrał w pole karne z rzutu wolnego, ale stoper GKS wybił piłkę poza pole karne.
48' - Igumanowić zagrywa prostopadle w kierunku Łukowskiego. Podanie przechwycił jeden z graczy GKS.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 1:0.
44' - Zawiszanie przeprowadzali kontrę. Bartosiak powstrzymał jednak Smektałę.
42' - Duży pech bydgoszczan. Po strzale z rzutu wolnego Igumanowica piłka odbiła się od poprzeczki.
39' - Smektała próbował ograć Kubana. Ten jednak zablokował dośrodkowanie pomocnika Zawiszy.
37' - Ciechanowski ukarany żółtą kartką. Gospodarze egzekwowali jeszcze rzut wolny, ale uczynili to kiepsko.
35' - Z rzutu wolnego uderzył Bartosiak. Bił blisko, ale piłka minęła jednak słupek.
33' - Kapitalne zagranie Drygasa do Łukowskiego. Ten nieczysto trafił w piłkę.
31' - Smektała urwał się na skrzydle. Dośrodkowanie wylądowało już jednak... w bocznej siatce.
30' - Dwa nieudane do końca dośrodkowania Igumanowica.
29' - Lewicki długo utrzymywał się przy piłce. Nie zdołał jednak oddać strzału. Tylko rzut rożny.
27' - Flis uderzył z dystansu. Posłał jednak piłkę obok bramki strzeżonej przez Sapelę.
25' - Szarpana gra. Wiele akcji kończy się na faulach.
22' - Gospodarze egzekwowali rzut wolny, ale Sapela wypiąstkował piłkę poza szesnastkę.
17' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukowski. Do piłki dopadł Drygas, ale jego strzał był bardzo niecelny.
16' - Ładna, szybka akcja niebiesko-czarnych. Kona zagrał do Łukowskiego. Ten ograł obrońcę i oddał strzał. Krakowiak sparował jednak piłkę na rzut rożny.
15' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Igumanowica.
12' - Stanisławski wywalczył piłkę w środku pola i zagrał na skrzydło w kierunku Wrońskiego. Uczynił to jednak zbyt mocno.
9' - Gra się uspokoiła. Toczy się głównie w środkowej strefie boiska.
6' - GOL! Zawisza prowadzi 1:0. Po dośrodkowaniu Łukowskiego gola strzelił Szymon Lewicki.
4' - Michalski strzelał z rzutu wolnego. Prosto w mur.
1' - Rozpoczął się mecz w Bełchatowie. Trzymamy kciuki za niebiesko-czarnych.