Husqvarna Tour 2012. Łukasz Kaczmarek z Tucholi wyróźniony w konkursie na projekt pocztówki

informacja prasowa
Najwięksi zwycięzcy, zachowania Fair Play, Polacy na podium…
Główna gonitwa Husqvarna Tour  - MID GENERAL
W klasie nielimitowanej (na zaprzęg składa się od 8 do 12 psów), najlepszy okazał się Pavel Pfeifer z Czech. Wszystkie etapy gonitwy pokonał w 3h 55min. Drugie miejsce zajął Karl Habermann z Niemiec - tracąc do lidera tylko 11 minut. Na podium stanął także Patrick Wirz z Szwajcarii z czasem 4h 12 min. Najdłuższy czas w tej klasyfikacji wyniósł prawie 9h 30 min.
Pierwsze miejsce w klasie limitowanej (od 4 do 6 psów) zajął Martin Vrtel z czasem
4h 31min - miał prawie 3 godziny przewagi nad najwolniejszymi zaprzęgami w tej kategorii. Drugie miejsce zajął Indres Daujotiene z Litwy z czasem gorszym od zwycięzcy tylko o 7 min. Trzecie miejsce na podium zajął Martin Bily z Czech (czas 4h 53 min).
W Skijouring-u zwyciężył Roman Cermak. Czech pokonał etapy gonitwy w czasie
4h 46 min. Pavel Janovsky był wolniejszy od zwycięzcy tylko o 44s!
Polska Maszerka Jolanta Kałat, na trasie pomogła innym maszerom i psom, mimo iż wiedziała, że stracony czas nie pozwoli jej na zajęcie pierwszego miejsca. Za taką postawę otrzymała nagrodę Fair Play.

Patroni honorowi
W tym roku honorowy patronat nad imprezą objęli: Tomasz Półgrabski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Wojewoda Dolnośląski - Aleksander Marek Skorupa oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Rafał Jurkowlaniec
Najwięksi zwycięzcy, zachowania Fair Play, Polacy na podium… Główna gonitwa Husqvarna Tour - MID GENERAL W klasie nielimitowanej (na zaprzęg składa się od 8 do 12 psów), najlepszy okazał się Pavel Pfeifer z Czech. Wszystkie etapy gonitwy pokonał w 3h 55min. Drugie miejsce zajął Karl Habermann z Niemiec - tracąc do lidera tylko 11 minut. Na podium stanął także Patrick Wirz z Szwajcarii z czasem 4h 12 min. Najdłuższy czas w tej klasyfikacji wyniósł prawie 9h 30 min. Pierwsze miejsce w klasie limitowanej (od 4 do 6 psów) zajął Martin Vrtel z czasem 4h 31min - miał prawie 3 godziny przewagi nad najwolniejszymi zaprzęgami w tej kategorii. Drugie miejsce zajął Indres Daujotiene z Litwy z czasem gorszym od zwycięzcy tylko o 7 min. Trzecie miejsce na podium zajął Martin Bily z Czech (czas 4h 53 min). W Skijouring-u zwyciężył Roman Cermak. Czech pokonał etapy gonitwy w czasie 4h 46 min. Pavel Janovsky był wolniejszy od zwycięzcy tylko o 44s! Polska Maszerka Jolanta Kałat, na trasie pomogła innym maszerom i psom, mimo iż wiedziała, że stracony czas nie pozwoli jej na zajęcie pierwszego miejsca. Za taką postawę otrzymała nagrodę Fair Play. Pozostałe gonitwy na krótszym dystansie z kategorii: SPRINT GENERAL wygrali: Klasa nielimitowana: • Ruda Chlad (Czechy) • Mateusz Surówka (Polska) • Anna Bajer (Polska) Klasa limitowana: • Jiri Tranka Junior (Czechy) • Igor Tracz (Polska) • Łukasz Paczyński (Polska) Skijouring • Pavel Porubsky (Czechy) • Vaclava Kurikova (Czechy) • Renata Valkowa (Czechy) Patroni honorowi W tym roku honorowy patronat nad imprezą objęli: Tomasz Półgrabski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Wojewoda Dolnośląski - Aleksander Marek Skorupa oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Rafał Jurkowlaniec Biuro Prasowe Husqvarna
Mamy oficjalną pocztówkę zawodów! – konkurs Husqvarna Tour 2012. W trakcie zawodów rozstrzygnięty przez Jury Husqvarna został konkurs na zaprojektowanie oficjalnej pocztówki zawodów Husqvarna Tour. I miejsce w tegorocznym konkursie na pocztówkę zawodów Husqvarna Tour, zajął projekt wykonany przez Anetę Leśniak z Zespołu Szkół w Mszczonowie. Wyróżnienie otrzymał Łukasz Kaczmarek – z Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi.