I LO najlepsze

PD

W hali Astorii odbył się finałowy turniej koszykówki szkół ponadgimnazjalnych o puchar prezydenta miasta Bydgoszczy. Impreza zgromadziła cztery najmocniejsze drużyny, które zostały wyłonione z wcześniejszych eliminacji. Komplet wyników:

Półfinały: I LO - ZS Mechanicznych nr 2 56:55 (26:20), najwięcej punktów zdobyli: Radomski 19, Siekiera 13 - Klasło 18, Korpal 11, ZS Gastronomicznych "Kuma" - ZS Drzewnych "Prosiaczek" 60:58 po 2 dogrywkach (26:24, 44:44, 51:51), Borutzki 22, Żurawski 10 - Gibaszek 28, Grzechulski 20.

Mecz o 3. miejsce: ZS Mechanicznych nr 2 - ZS Drzewnych "Prosiaczek" 60:51 (28:24), Korpal 19, Grabowski 18 - Gibaszek 23, Grzechulski 14.
Mecz o 1. lokatę: I LO - ZS Gastronomicznych "Kuma" 67:61 (36:26), Radomski 24, Gościniak 16 - Żurawski i Borutzki po 17.

Najlepszym graczem turnieju został Jarosław Siekiera z "Jedynki". Oprócz niego do "piątki turnieju" weszli: Krzysztof Radomski (I LO), Jakub Borutzki (ZS Gastronomicznych "Kuma"), Łukasz Grabowski (ZS Mechanicznych nr 2), Maciej Gibaszek (ZS Drzewnych "Prosiaczek").

Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a drużyny dostały puchary i piłki do gry w koszykówkę ufundowane przez Wydział Oświaty i Wychowania. Nagrody wręczał zastępca dyrektora w/w wydziału Tadeusz Urbański. Organizatorem turnieju był Jerzy Nowakowski.

I LO: M. Śliwiński, J. Siekiera, P. Pacholczyk, M. Gościniak, P. Adamski, J. Jasiński, M. Malicki, K. Radomski, M. Czajkowski, P. Morzywski, opiekun: P. Bandowski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?