Już wkrótce V Forum Seniora! Sprawdź co przygotowaliśmy!

JZ
Udostępnij:
W zaledwie kilka dni rozeszły się wszystkie miejsca na nasze V Forum Seniora „Gazety Pomorskiej”. Ogromnie cieszy nas takie zainteresowanie ze strony starszych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkie miejsca, łącznie z rezerwowymi, są już zajęte. Wobec tego nie przyjmujemy już zgłoszeń na Forum Seniora.

Najbliższe, V Forum Seniora „Gazety Pomorskiej” odbędzie się 24 marca (wtorek), w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

Od początku założyliśmy, że podczas tych spotkań chcemy dać Państwu porcję solidnej, rzetelnej wiedzy, informacji przydatnych w codziennym życiu. Chcemy ostrzegać przed zagrożeniami, które czyhają na seniorów. I tego nie zmieniamy. To Państwo, uczestnicy poprzednich spotkań, w ankietach podsuwają nam, jakie tematy mamy poruszyć. Ale przynosi je też zmieniająca się szybko rzeczywistość.

Coraz więcej pojawią się spraw i usług poprzedzonych literką „e”: e-dowód, e-usługi, ostatnio pojawiły się e-recepty. Obowiązują od stycznia br., w przychodniach pojawiły się kartki z informacjami, że w związku z tym wydłuża się czas oczekiwania na recepty. A wydawałoby się, że powinno być szybciej i sprawniej...

Dlatego do udziału w najbliższym Forum Seniora zaprosiliśmy specjalistów Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, by przybliżyli kwestię e-recept i Internetowego Konta Pacjenta. Jak realizować e-recepty? Czy koniecznie trzeba wszystkie lekarstwa kupować w jednej aptece? Czemu służy Internetowe Konto Pacjenta? - na te i wiele innych pytań uzyskają Państwo odpowiedzi podczas Forum.

Inny z naszych stałych paneli to bezpieczeństwo. Tu - głosami różnych ekspertów - wskazujemy różne zagrożenia, podpowiadamy bezpieczne rozwiązania. Przestrzegamy przed próbami oszustw i manipulacji.
Celem tych działań bardzo często są osoby starsze, według oszustów i naciągaczy - bardziej naiwne, łatwiejsze do zmanipulowania. Ale - bądźmy szczerzy - myślę, że każdemu, niezależnie do wieku, zdarzają się chwile mniejszej czujności.
O tym, jak ustrzec się przed polowaniem na klientów w starszym wieku, mówić będzie psycholog Karolina Domińska.
To tylko niektóre z naszych propozycji na V Forum Seniora.

Tradycyjnie, na zakończenie, ale przed obiadem, będzie „deser”, czyli występ artystyczny. Tym razem zaprezentuje się zespół wokalny OKAZJONALNI. To słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UKW w Bydgoszczy. - Nazywamy się, tak bo występujemy z jakiejś okazji - śmieje się Renata Repińska, kierowniczka „OKAZJONALNYCH”. Grupa powstała podczas warsztatów artystycznych prowadzonych przez Elżbietę i Waleriana Krenzów.
Na Forum Seniora OKAZJONALNI zaprezentują program „Lata 20., 30. zaklęte w tekstach piosenek”, przygotowany pod okiem państwa Krenzów.

Spotkanie Forum Seniora trwa kilka godzin, ale nie bez przerwy. Będzie czas na kawę, na koniec poczęstujemy Państwa obiadem.
Tradycyjnie też z pętli tramwajowej w Myślęcinku będzie kursował autobus, który przywiezie uczestników na miejsce, a po zakończeniu spotkania - odwiezie na pętlę.

Wydarzenie na Facebooku: V Forum Seniora

Partnerzy V Forum Seniora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

i Z Gwiazdami - odc. 3 - zajawka

Materiał oryginalny: Już wkrótce V Forum Seniora! Sprawdź co przygotowaliśmy! - Gazeta Pomorska

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie