Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klub Mózg w lutym - dziś występ Pawła Konjo Konnaka + koncert Alameda Trio

Łukasz Jędrzejczak
Łukasz Jędrzejczak
Klub Mózg oferuje jak zwykle moc ciekawych wydarzeń ...
Klub Mózg oferuje jak zwykle moc ciekawych wydarzeń ... ZbyZiel/www.facebook.com/alamedatrio
Klub Mózg oferuje jak zwykle moc ciekawych wydarzeń artystycznych na światowym poziomie. Najmocniejszymi punktami w tym miesiącu będą: inauguracja Kina Studyjnego Moment, walentynkowy koncert Seana Noonana związanego z legendarnym The Hub oraz wieczór autorski Pawła Konja Konnaka uświetniony pierwszym koncertem zespołu Alameda Trio.

Myrra Rós (Islandia) + Owls of the Swamp (Australia) – koncert

3 lutego, godz. 22.

Myrra Rós**to artystka kojarzona głównie z akustycznym „islandzkim” brzmieniem. Kiedy mówi i piszę się o jej muzyce, przywoływane są takie nazwy jak Halla Nordfjord, Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliana Torrini**.

Po zawieszeniu działalności świetnego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze, która powoli nabiera tempa. Materiał na album jest już prawie gotowy i już niedługo ujrzy światło dzienne.

Póki co z pewnością przygotuje dla polskich fanów niespodziankę w postaci epek. Artystka niedawno zakończyła kompletowanie zespołu, brzmienie jej muzyki wzbogaci wiolonczela, perkusja i gitara basowa. A za kilka dni premiera pierwszego teledysku do singla Kveldúlfur.

wstęp: 5 zł


DO IT - wystawa
Anna Ajtner – ANGRAF fine art photography & ARTbag – Violka Kuś

4 lutego, godz. 21.

Anna Ajtner jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W latach 1993 – 1998 studiowała na wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom obroniła w 1998 w pracowni malarstwa profesora Mieczysława Wiśniewskiego. Specjalizuje się na polu malarstwa, fotografii i grafiki ale również video. Swoje prace wystawiała w kraju i za granicą.

Prace wyróżniane i wystawiane w wystawach pokonkursowych w Polsce i za granicą. Jej prace można było oglądać w USA, Holandii i Irlandii.

Wraz z Anną Ajtner swoje prace zaprezentuje Violka Kuś.

wstęp: wolny


Kino Studyjne MOMENT - pokaz animowanego dokumentu „Droga na drugą stronę”
5 - 8 lutego, godz. 19.

Kino Moment prezentuje alternatywą propozycję wobec oficjalnego nurtu dystrybucyjnego.

Pokazuje filmy z obrzeża rynku, wyłapując z ławicy słabych propozycji złote rybki filmowego świata.

Kino działa w bydgoskim klubie MÓZG zawsze o godzinie 19:00. W lutym inauguracja projektu w trzech odsłonach. Zaczynamy od premiery „Droga na drugą stronę” w reżyserii Anci Damian. W jednej z głównych ról Maciej Stuhr („Listy do M”, „33 sceny z życia”).

wstęp: 10 zł


Kino Studyjne MOMENT - festiwal filmów krótkometrażowych „Future Shorts”
9 lutego, godz. 19.

Drugiego dnia cyklu pokazów filmowych inaugurujących Kino Moment zobaczymy najciekawsze zagraniczne produkcje krótkometrażowe. Tym razem będą to filmy pochodzące z zza Bałtyku a dokładnie ze Szwecji.

Future Shorts to największa światowa platforma prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Powstała w roku 2003 i cały czas się rozwija, zdobywając coraz większe uznanie w oczach publiczności, twórców, przemysłu filmowego oraz mediów.

Wybrane filmy z całego globu prezentowane są regularnie w 20 kinach w Wielkiej Brytanii oraz 30 miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Future Shorts obecne jest na dużych festiwalach muzycznych m.in.: Glastonbury i The Big Chill.

Na seansie 9 lutego zobaczymy program z cyklu World Shorts, który przybliża polskiej publiczności krótkometrażowe produkcje z różnych zakątków świata.

Dotychczas prezentowane były m.in. programy portugalskich animacji oraz krótkich filmów z Islandii – teraz przyszedł czas na Szwecję. Tym razem zobaczymy program złożony z najciekawszych filmowych produkcji zza Bałtyku.

wstęp: 10 zł


Kino Studyjne MOMENT - „Generał” Bustera Keatona z muzyką Michała Pukaluka
10 lutego, godz. 19.

Kolejną propozycją Kina MOMENT w lutym będzie arcydzieło Bustera Keatona pt. “Generał”. Muzykę do filmu zagra na żywo kojarzony z pokazem „Aelity” Marcin Pukaluk.

Pukaluk tym razem weźmie na warsztat amerykański film z 1927 roku pt. „Generał”.

Wstęp: 20 zł


Reggae Shot # 1, czyli Natural Dread Killaz - koncert
11 lutego, godz. 22.00

Natural Dread Killaz założyli bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. Muzycy bardzo poważnie podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są bardzo otwarci na nowe wpływy i brzmienia, dzięki czemu tworzą dźwięki bardzo świeże i nowoczesne.

Na sobotnim koncercie można spodziewać się zarówno znanych i lubianych hitów z pierwszej płyty jak i nowego materiału.

Wstęp: 12/18 zł (tylko sala koncertowa)


Kino Studyjne MOMENT - „Droga na drugą stronę”
12 lutego, godz. 19.00

Wstęp: 10 zł


Sean Noonan's Brewed by Noon - koncert
14 lutego, godz. 21.00

Wszyscy, którzy byli na ostatnim koncercie Noonana, perkusisty legendarnego nowojorskiego, jeszcze bardziej legendarnego zespołu The Hub, wiedzą, że na tym występie być trzeba.

Noonan to wulkan energii, charyzmatyczny lider, potwór za bębnami łączący jazz, najbrutalniejsze odmiany muzyki współczesnej oraz wolną improwizację. W jednej chwili potrafi zagrać subtelnie i delikatnie, w drugim momencie jest w stanie zmasakrować zestaw perkusyjny. W Mózgu wystąpi ze swoim zespołem Brewed by Noon. Jeśli chcesz odpowiednio celebrować Dzień Zakochanych, koncert Noonana to idealna ku temu okazja.

Wstęp: 20 zł


ETIUDA & ANIMA - blok I
17 lutego, godz. 19.00

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Wstęp: 10 zł


Paweł Konjo Konnak - wieczór autorski
Alameda Trio - koncert
18 lutego, godz. 21.00

Konjo zaprezentuje swoją alternatywną autobiografię pt. „Gangrena - mój punk rock song”. Będzie to wieczór poetycki, podczas którego autor zaprezentuje nam swoja książkę i opowie co nie co na temat swojej długiej drogi, jaką przeszedł od punk rocka w stanie wojennym do czasów obecnych.

Razem z Konnakiem na scenie wystąpi nowa gwiazda bydgoskiej sceny niezależnej, czyli długo oczekiwane, wypatrywane i przeczuwane Alameda Trio.

- Zespół powstał na gruzach solowego projektu Alameda County Death Cult, który nigdy nie powstał, bo jego twórca jednak pokłócił się sam ze sobą i w związku z tym powstał nowy zespół nie mający jednak z tamtym projektem nic wspólnego. Otwiera się na wiele różnych styli muzycznych takich jak: cerebral freak-out loungewave, magiczny brutalizm, pandemonium wicked school. Zamyka się na wiele różnych styli muzycznych takich jak: syf dla debili czy co za gówno. Występuje w składzie - opowiada gitarzysta, trębacz i klawiszowiec projektu Tanguy de Pesticide, znany bardziej jako Girth McGarth znany jeszcze bardziej jako Kuba Ziołek. Obok niego w zespole grają Tomasz Popowski, legendarny bydgoski perkusista związany z chlubą grodu nad Brdą, czyli Edem Woodem oraz znaną, lubianą i popularną kapelą George Dorn Screams oraz podziemny bard i singer/songwriter, tutaj udzielający sie na basie, Mikołaj Zieliński, znany z zespołów Ranoc i The Day After.

W Alameda Trio grają:

Tanguy de Pesticidé – kula i piżmo
Fratello Quetzalcoatl De Miurgos – zweisteiger
Hegezjasz Heliopoliczny – pneumokoki

Wstęp: 5 zł


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto