Lampe znowu bez punktów

.
Zespół Macieja Lampego, New Orleans Hornets, przegrał u siebie z San Antonio Spurs 78:101 w środowym meczu zawodowej ligi koszykówki NBA. Polak grał przez dwie minuty.

Polak grał przez dwie minuty. W tym czasie oddał jeden niecelny rzut i raz faulował.

Dzięki zwycięstwu Spurs dorównało liczbą zwycięstw liderowi NBA Phoenix Suns. Oba zespoły mają taki sam bilans: 41 zwycięstw i 12 porażek. Hornets natomiast ma w dorobku tylko jedenaście wygranych i aż 42 porażki. Gorszy od drużyny Hornets jest tylko zespół Atlanta Hawks (10-41). Najwięcej punktów dla Spurs zdobył Tim Duncan - 19. 25 pkt dla Hornets rzucił J.R. Smith.

Broniący mistrzostwa NBA Detroit Pistons łatwo wygrało na wyjeździe z Philadelphią 76ers 93:75. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Chauncey Billups i Richard Hamilton - po 20. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był jak zwykle Allen Iverson. Zdobył 23 pkt, ale było to znacznie mniej niż w ostatnich dwóch meczach, gdy rzucał 60 i 38 pkt.

Wyniki: Boston Celtics - Memphis Grizzlies 90:88, Toronto Raptors - Chicago Bulls 115:121, Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 75:93, Charlotte Bobcats - Denver Nuggets 94:88, Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 111:89, Indiana Pacers - Portland Trail Blazers 95:87, New Jersey Nets - Sacramento Kings 96:85, New York Knicks - Milwaukee Bucks 108:90, Miami Heat - Los Angeles Clippers 113:95, New Orleans Hornets - San Antonio Spurs 78:101, Seattle SuperSonics - Golden State Warriors 110:117.