Mecz PLKK Artego Bydgoszcz vs. Wisła Kraków

PawełM
PawełM
W dniu 11 grudnia koszykarki Artego Bydgoszcz podejmowały na własnym terenie zespół Wisły Kraków.

Na ostatnim w tym roku spotkaniu ligowym Artego, pojawił się w hali Chemika nadkomplet publiczności. Przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców, zawodniczki Artego grały z przeciwniczkami punkt za punkt i po pierwszej połowie meczu schodziły do szatni, prowadząc 42:38. Niestety, przez całą trzecią kwartę i pierwsze trzy minuty czwartej nasze koszykarki zdołały rzucić tylko sześć punktów i w rezultacie rywalki odskoczyły na kilkanaście punktów. W czwartej kwarcie bydgoszczanki zdołały rzucić dziesięć punktów z rzędu, lecz w końcówce rywalki przebudziły się i nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa. Na uwagę zasługuje z pewnością piękna postawa kibiców, którzy doceniając piękną grę, po ostatnim gwizdku sędziego nagrodzili swoje zawodniczki brawami i okrzykami "nic się nie stało".