MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Mamy zdjęcia z pięknego koncertu

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Sobota zakończyła się koncertem chórów „Tańczące Fontanny” połączonym z prezentacją woda-światło-dźwięk. Zobaczcie zdjęcia!
Sobota zakończyła się koncertem chórów „Tańczące Fontanny” połączonym z prezentacją woda-światło-dźwięk. Zobaczcie zdjęcia! Arkadiusz Wojtasiewicz
Od 7 do 9 czerwca odbywa się w Bydgoszczy 42. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Zwieńczeniem imprezy jest koncert „Tańczące Fontanny” połączony z prezentacją woda-światło-dźwięk - na skwerze przed Filharmonią Pomorską oraz koncert galowy w samej FP.

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży to impreza dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Celem konkursu jest kształtowanie i podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, ocalenie oraz upowszechnienie sztuki śpiewu chóralnego w szkołach i placówkach oświatowych, doskonalenie poziomu wykonawczego zespołów, konfrontacja ich dorobku, prezentacja całorocznej pracy dyrygentów i chórów, a także popularyzacja twórczości współczesnych kompozytorów polskich.

Od początku, to jest od 1980 roku, kiedy został przeprowadzony I Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkolnych i Placówek Wychowania Pozaszkolnego, imprezie patronuje minister edukacji. Od 1988 roku finał Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży odbywa się w Bydgoszczy. Jego organizatorami są Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”.

W piątek, w Bydgoszczy zorganizowano warsztaty twórcze dla dyrygentów i uczestników konkursu. Sobota przeznaczona była na przesłuchania konkursowe, a dzień zakończył się koncertem chórów „Tańczące Fontanny” połączonym z prezentacją woda-światło-dźwięk. Wydarzenie odbyło się na skwerze przed Filharmonią Pomorską. Niedzielny wieczór to koncert galowy i wręczenie nagród.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto