Piłkarze Smudy wygrali w Bydgoszczy z Kanadą

Michał Młodzikowski
Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w towarzyskim meczu z Kanadą 1:0.

To pierwsze zwycięstwo naszej reprezentacji pod wodzą nowego szkoleniowca – Franciszka Smudy. Smuda swój debiut zaliczył w minioną sobotę, w Warszawie. Wtedy Polacy przegrali 0:1, a ich styl także nie zadowalał.

W Bydgoszczy zobaczyliśmy jednak już nieco odmienioną kadrę. Po początkowej przewadze Kanadyjczyków, nasi reprezentanci przejęli inicjatywę na boisku. W 15. minucie na bramkę Larsa Hirschfelda uderzał Dariusz Dudka. Piłka jednak przeszła niewiele nad poprzeczką. Chwilę później było już 1:0. Futbolówkę, podawaną od Kamila Kosowskiego, w siatce umieścił Maciej Rybus. Kilka minut później mogło być już 2:0. Z 18 metrów strzelał ponownie Rybus, ale tym razem piłka przeleciała tuż obok słupka.

Kolejną okazję Polacy mieli w 30. minucie meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do bramki skierował Robert Lewandowski. Sędzia jednak słusznie odgwizdał spalonego i gol nie został uznany.

Po przerwie Tomasza Kuszczaka w polskiej bramce zastąpił 19-letni Wojciech Szczęsny. Tym samym syn znanego polskiego bramkarza – Macieja Szczęsnego stał się drugim najmłodszym bramkarzem w historii polskiej reprezentacji. Obraz gry się nie zmienił. Biało-czerwoni kontrolowali sytuację. Pod koniec meczu była jeszcze szansa na podwyższenie wyniku, ale strzały Małeckiego i Dudki nie zaskoczyły kanadyjskiego golkipera.

Polska - Kanada 1:0 (1:0)