Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podróżowanie za darmo nie zawsze jest różowe. Takie skutki niesie couchsurfing

OPRAC.: (iwo)
Couchsurfing może być wspaniałym doświadczeniem podróży i szansą na lepsze poznanie lokalnej kultury. Czy jednak zawsze tak jest? Takie są skutki couchsurfingu. Zobacz na kolejnych slajdach >>>
Couchsurfing może być wspaniałym doświadczeniem podróży i szansą na lepsze poznanie lokalnej kultury. Czy jednak zawsze tak jest? Takie są skutki couchsurfingu. Zobacz na kolejnych slajdach >>>pixabay
Couchsurfing to społeczność podróżników i gospodarzy, która umożliwia podróżującym znalezienie bezpłatnego zakwaterowania u lokalnych mieszkańców w różnych częściach świata. Czasem couchsurfing to i bezpłatny poczęstunek, a i nowe przyjaźnie. Ale nie zawsze! Takie są skutki couchsurfingu. To może cię spotkać, gdy będziesz podróżować za darmo.

O co chodzi z couchsurfing?

Idea polega na tym, że osoby podróżujące (nazywane "gośćmi") mogą skorzystać z dostępnych miejsc do spania u innych użytkowników Couchsurfing, którzy udostępniają swoje sofy, łóżka czy wolne miejsca - czasem też na podłodze ("couchsurfing" to dosłownie "surfowanie na kanapie"). Jest to nie tylko okazja do zaoszczędzenia pieniędzy na zakwaterowaniu, ale także szansa na bliższe poznanie kultury i życia lokalnych mieszkańców.

Skąd się wziął couchsurfing?

Couchsurfing narodził się w latach 2002/2003 roku, a jego twórcą jest Amerykanin Casey Fenton.

Celem couchsurfing było stworzenie społeczności, która umożliwi podróżnym bardziej autentyczne doświadczenie danego miejsca poprzez interakcję z mieszkańcami. Idea ta szybko zyskała popularność i stała się jednym z największych platform społecznościowych dla podróżujących na świecie, skupiając miliony użytkowników z różnych krajów.

Platforma Couchsurfing umożliwia rejestrowanie się jako gość lub gospodarz, a także zawieranie połączeń między ludźmi chcącymi podzielić się swoją przestrzenią oraz podróżnymi szukającymi zakwaterowania.

Ile kosztuje couchsurfing?

Został stworzony po to, abyśmy w podróży mogli zaoszczędzić. Za nocleg się więc nie płaci.

Czy couchsurfing jest bezpieczny

Zwykle couchsurfing jest bezpieczny. Osoby, u których nocujemy, są zarejestrowane na platformie o tej samej nazwie, zbierają też opinie od tych, którzy u nich nocowali, a więc teoretycznie każdemu powinno zależeć, aby te opinie na couchsurfing mieć wyłącznie pozytywne.

Role mogą się też odwrócić - gospodarz czasem jest i gościem, a więc nocuje u tej osoby, która znalazła nocleg u niego.

W praktyce wygląda to tak, że możemy np. za darmo nocować w mieszkaniu osoby z Singapuru, a osoba z tego kraju, gdy przyjedzie do Europy, może (choć to jej wybór i decyzja) skorzystać z darmowego noclegu u nas.

Czy warto korzystać z couchsurfingu - podróżowania za darmo? Na pewno ma on i wady, i zalety. Takie są skutki couchsurfingu. To może cię spotkać, gdy będziesz podróżować za darmo. Zobacz szczegóły w naszej galerii:

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Podróżowanie za darmo nie zawsze jest różowe. Takie skutki niesie couchsurfing - Żnin Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto