Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Dariusz Knopik
Tomasz Czachorowski
W meczu 3. kolejki pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz wygrał w Pruszkowie z Pogonią Siedlce.

Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz 0:3
Bramki: Panajotow (50), Alvaro (68), Łukowski (90).
POGOŃ: Misztal - Wrzesiński, Zembrowski, Żytko, Chyła - Dzięglewski, Dybiec (67. Wójcik), Dmowski, Bodziony (79. Ogrodnik), Rybicki - Duda (59. Dziubiński).
ZAWISZA: Sapela - Nykiel, Wełnicki, Nawotczyński, Igumanowic - Drygas - Alvarihno (77. Łukowski), Kona, Panajotow, Smektała (90+3. Żylski)- Lewicki (65. Gajewski).

90+5' -Koniec meczu. Zawisza wygrywa 3:0. Za uwagę dziękuje Dariusz Knopik
90+3' - Ostatnia zmiana w Zawiszy. Za Smektałę wchodzi Żylski.
90+2' - Kontra niebieskich Smektała jednak strzela nad bramką.
90+1' - 3:0 dla Zawiszy. Łukowski dostał prostopadłą piłkę, wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Misztala.
89' - Sędzia dolicza aż 5 minut.
88' - Trwa wyczekiwanie na ostatni gwizdek.
87' - Pod bramką Zawiszy faulowany Gajewski.
86' - Stoper niebiesko-czarnych już na boisku.
84' - Sapela wychodząc do dośrodkowania wpadł na Nawotczyńskiego, który jest opatrywany przez sztab medyczny.
82' - Po wolnym zawiszanie stracili piłkę, ale kontrę Pogoni przerwał Igumanović.
81' - W środku boiska faulowany Panajotow.
79' - Trzecia zmiana w Pogoni. Za Bodzionego wchodzi Ogrodnik.
79' - Z dystansu strzelał Bodziony, ale wysoko nad bramką.
77' - Druga zmiana w Zawiszy. Za Alvarinho wchodzi Jakub Łukowski.
76' - Kartka dla Chyły za faul na Alvaro.
75' - Igumanović wraca na boisko
74' - Wolny dla Zawiszy w pobliżu linii bocznej na wysokości pola karnego. Dośrodkowuje Alvarinho. Strzela Drygas, ale metr nad bramką.
72' - Kartka dla Zembrowskiego za faul na Igumanoviciu. Bośniak potrzebuje pomocy sztabu medycznego.
71' - W środku pola faulowany Smektała.
70' - Dobra akcja Pogoni. Bodziony zagrał prostopadłą piłkę do Wójcika, ale pomocnika siedlczan uprzedził Sapela.
69' - Przerwa na uzupełnienie płynów.
68' - 2:0 dla Zawiszy! Zawiszanie przeprowadzili akcję prawą stroną. Piłka trafiła do samotnie stojącego Alvaro, który pokonał Misztala
67' - Druga zmiana w Pogoni. Za Dybca wchodzi Wójcik.
65' - Pierwsza zmiana w Zawiszy. Za Lewickiego wchodzi Gajewski.
65' - Kartka dla Bodzionego za faul na Lewickim.
64' - Trwa seria rogów dla Pogoni. Zawisza nie mogą wyjść ze swojego pola karnego.
63' - Następny korner da siedlczan.
62' - Kolejny róg dla Pogoni.
61' - Po akcji Dziegielewskiego korner dla Pogoni.
59' - Pierwsza zmiana w Pogoni. Dziubiński zmienia w ataku Dudę.
58' - Lewicki na spalonym.
56' - Kona wypuścił na prawym skrzydle Smektałę, ale ten uderzył mocno niecelnie.
54' - Lewicki mógł podwyższyć na 2:0, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował desperackim wślizgiem Zembrowski.
52' - Faulowany Lewicki, ale po pomocy służb medycznych wraca na boisko.
50' - Zawisza prowadzi 1:0. Zabójcza kontra Zawiszy. Całą robotę zrobił Lewicki, który wziął na plecy Dybca. Niebiesko-czarni wyszli trzech na dwóch. Lewicki zagrał do boku do Panajotowa, który płaskim strzałem przy dalszym słupku pokonał Misztala
49' - Znowu główkował Lewicki, ale tym razem niecelnie.
48' - Mogło być 1:0 dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu Igumanovicia główkował Lewicki. Misztal końcami palaców wybił piłkę na róg.
47' - Z 20 metrów uderzał Kona, ale jego strzał został zablokowany.
46' - Pierwszy gwizdek po przerwie. Obie drużyny bez zmian.

Koniec 1. połowy. W Pruszkowie na razie bez goli.
45' - Sędzia dolicza 1 minutą
44' - Dośrodkowanie ALvaro łapie Misztal.
43' - Faul na Drygasie 35 metrów od bramki Pogoni.
42' - Dośrodkowanie Alvaro pewnie łapie Misztal.
41' - Strzał Smektały na rożny wybija Chyła.
41' - Od razu akcja przenosi się pod bramkę Pogoni. Zawisza ma rzut rożny.
39' - Dobra akcja Pogoni. Chyła zagrał do Rybickiego, który wyszedł sam na sam z Sapelą, ale bramkarz Zawiszy nie dał się zaskoczyć i obronił jego strzał.
38' - Po wielu minutach zrobiło się groźnie pod bramką Zawiszy. Dzięgielewski ograł Igumanovicia i zagrał na środek pola karnego. Powstało zamieszanie, ale finalne podanie do Dzięgielewskiego było spóźnione, bo zawiszanie zastawili pułapkę offsajdową.
37' - Nieporozumienie między Drygasem i Alvarinho. Piłka trafia do bramkarza Pogoni.
36' - W środku pola faulowany jest Panajotow..
35' - Kolejna dobra akcja Zawiszy. Na pozycję został wyprowadzony Smektała, ale strzelił w boczną siatkę.
34' - Faulowany Kona.
33' - Źle rozegrany rożny i Rybicki na spalonym.
33' - Złe zagranie Wełnickiego przez środek boiska. Piłkę przejął Rybicki i popędził na bramkę Zawiszy. Jego strzałna róg zblokował Nawotczyński.
Drugi kwadrans lepszy w wykonaniu bydgoszczan. Przejęli inicjatywę, ale niestety ciągle jest 0:0.
31' - Kartka dla Igumanovicia za faul na Dzięgielewskim. Na szczęście Zawiszy siedlczanie słabo egzekwując słabe fragmenty.
30' - Alvaro przymierzył z 25 metrów. Niestety, piłka tylko w słupek.
29' - Zawiszanie nie wypuszczają rywali z ich połowy.
28' - Kolejna akcja Portugalczyka lewą stroną. Znowu główkował Smektała, ale teraz pół metra obok słupka.
27' - Pomysłowo rozegrany rożny. Alvaro wrzucał przedłużał Drygas, a głowkował Smektała. Minimalnie obok słupka. Ale nawet jakby padł gol, to by nie został uznany, bo skrzydłowy Zawiszy był na spalonym.
26' - Kolejna wrzutka Alvaro i Zembrowski wybija na kolejny róg.
26' - Kolejny strzał Alvaro i kolejny róg dla Zawiszy.
25' - Zespoły wracają na boisko. Korner dla niebiesko-czarnych.
24' - Przerwa na uzupełnienie płynów.
23' - Po akcji Alvaro piłkę na rzut rożny wybija Chyła.
Zobacz koniecznie: Skarb Kibica Lig Regionalnych
22' - Tym razem faulowany Kona. Do bramki 35 metrów. Zagranie Drygasa niecelne.
21' - Dośrodkowanie Igumanovicia do Lewickiego o metr za długie. Szybszy był Misztal.
19' - Ładnie rozegrany stały fragment gry. Alvarinho zagrał do boku do Panajotowa, ale jego strzał był niestety niecelny.
18' - 30 metrów od bramki faulowany Drygas. Może ten wolny przyniesie zagrożenie pod bramką Pogoni.
17' - Za protesty został też ukarany "żółtkiem" Nykiel.
16' - Żółta kartka dla Smektały po faulu na Rybickim
15' - Przy wyprowadzaniu piłki faulowany był Igumanowic.
14' - Po dośrodkowaniu Chyły główkował Rybicki, ale Sapela pewnie złapał piłkę.
13' - Panajotow w wyskoku do główki fauluje Dybca. Wolny dla Pogoni.
12' - Po dośrodkowaniu Igumanovicia piłka trafia w rękę Żytko, ale gwizdek sędziego milczy.
11' - Na boisku leży Alvarinho, ale po interwencji służb medycznych wraca do gry.
10' - Okres chaotycznej gry z obu stron. Dużo strat.
6' - Pierwszy rzut rożny dla Pogoni
5' - Pierwszy celny strzał Pogoni. Rybicki prosto w Sapelę.
4' - Skończyło się na strachu, bo Zembrowski główkował nad bramką.
3' - Igumanović stracił piłkę w pobliżu pola karnego i faulował Dzięgielewskiego. Rzut wolny dla Pogoni. Może być groźnie
2' - Prawą stroną uciekł Smektała, ale dośrodkowanie było niecelne.
1' - Zawiszanie długo i cierpliwie rozgrywają piłkę, często wycofując ją do tyłu.
1' - Losowanie wygrał Kamil Drygas i wybrał boisko, więc spotkanie zaczynają gospodarze.
0' - Zakończyła się rozgrzewka. Za chwilę zespoły ponownie pojawią się na murawie i rozpocznie się mecz.
0' - Na meczu niewiele kibiców. Jest ciepło, atmosfera raczej piknikowa.
0' - Trener Mariusz Rumak ma do dyspozycji następujących rezerwowych: Węglarz, Alawerdaszwili, Ciechanowski, Gajewski, Łukowski, Żylski, Stawarczyk.
0' - Z Pruszkowa wita Państwa Dariusz Knopik.