Polska - Gibraltar online. Mecz na żywo

(FIAŁ)
Bartek Syta
Nasza reprezentacja straciła pozycję lidera, ale szanse na awans zachowała. Dziś mecz Polska - Gibraltar.

Pierwszy gwizdek arbitra o 20.45. W grupie D, dzisiaj jeszcze spotkania Szkocja - Niemcy i Irlandia - Gruzja.

POLSKA - GIBRALTAR 8:1 (4:0)
Bramki: 1:0 Kamil Grosicki 8., 2:0 Kamil Grosicki 15., 3:0 Robert Lewandowski 19., 4:0 Robert Lewandowski 29., 5:0 Arkadiusz Milik 56., 6:0 Jakub Błaszczykowski 59. - karny, 7:0 Arkadiusz Milik 72., 8:0 Bartosz Kapustka 74., 8:1 Gosling 88.

POLSKA (trener Adam Nawałka): Fabiański - Olkowski (87. Mila), Glik, Szukała, Rybus - Krychowiak, Mączyński - Błaszczykowski (62. Kapustka), Milik, Grosicki - Lewandowski (65. Zieliński).
Żółte kartki:

GIBRALTAR (trener Jeff Wood): J. Perez - Barnett, R. Chipolina, J. Chipolina - Garcia, L. Casciaro (79. Lopez), Bardon, Walker, Gosling - J. Coombes (46. K. Casciaro), J.P. Duarte (68. Bosio).

Sędziuje: Gediminas Mazeika (Litwa), asystenci liniowi: Vytautas Simkus, Vytenis Kazlauskas, techniczny: Aleksandr Radius, asystenci bramkowi: Nerijus Dunauskas, Jurij Paskovskij.

Ławka rezerwowych
Polska: Szczęsny, Boruc, Tytoń, Thiago Cionek, Jędrzejczyk, Jodłowiec, Kapustka, Peszko, Mila, Zieliński, Wilczek, Borysiuk.
Gibraltar: J. Robba, Neale, Bosio, Sergeant, R. Casciaro, Mascarenhas-Oliveiro, K. Casciaro, Lopez, Victory, Rovegno, Guilling, Yome.

II POŁOWA
90+2' Koniec pojedynku. Biało-czerwoni dopisują do swojego dorobku punktowego kolejne trzy punkty.
90' Dwie minuty doliczone.
88' 8:1!! Bramka honorowa dla zespołu Gibraltaru. Po centrze J. Chippoliny i błędzie naszych obrońców, gola strzelił Gosling.
84' Milika za mocno wypuścił sobie piłkę, a następnie akcję Grosickiego zablokowali obrońcy. W odpowiedzi, groźna kontra rywali, ale J. Chippolina po zagraniu Goslina był na spalonym.
78' Ponownie nasz bramkarz w roli głównej. Sam na sam z Fabiańskim wychodził J. Casciaro, jednak uderzył zbyt lekko, by móc zaskoczyć Fabiańskiego.
75' Bardzo dobra akcja zespołu Gibraltaru, Gosling dograł piłkę do J. Chippoliny, a jego strzał kapitalnie obronił Fabiański. Rzut rożny dla rywali, zamieszanie w polu karnym, piłkę złapał nasz bramkarz.
74' 8:0!! Po podaniu Grosickiego, w swoim debiucie w reprezentacji, gola strzelił Kapustka.
72' 7:0!! Świetnie Zieliński opanował piłkę, dograł do Grosickiego, ten dośrodkował w pole karne, gdzie akcję biało-czerwonych na gola zamienił Milik.
71' Grosicki najpierw nieczysto trafił w piłkę, a potem po przebitce Milika, nasz zawodnik był na spalonym.
69' Groźny strzał na bramkę Fabiańskiego. Uderzał z dystansu J. Chippolina, piłkę odbił nasz bramkarz.
69' Rybus dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a niecelnie uderzył Grosicki.
65' Zieliński pojawił się na placu gry, w miejsce Lewandowskiego. Wcześniej, na boisko wszedł Kapustka, który zastąpił Błaszczykowskiego.
59' 6:0!! Jakub Błaszczykowski pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Lewandowskim.
58' Po podaniu Casciaro, na spalonym znalazł się Duarte.
56' 5:0!! Po prostopadłym podaniu Krychowiaka, gola strzelił Milik.
51' Zbyt lekko z dystansu uderzył Walker, piłka odbiła się od pleców Glika i złapał ją nasz bramkarz.
49' Po akcji Rybusa, piłka została wybita poza boisko.
46' Początek drugiej części spotkania. Od razu niecelnie z dystansu uderzył Grosicki.

I POŁOWA
45' Koniec pierwszej połowy.
44' Za mocne podanie na prawą stronę boiska do Olkowskiego.
40' W roli głównej ponownie bramkarz Gibraltaru. Perez złapał piłkę, którą dośrodkowywał Grosicki, a następnie obronił mocny strzał z bliskiej odległości Błaszczykowskiego.
37' Po zagraniu Grosickiego, piłka odbiła się od dłoni Pereza i nabita o Milika wyszła poza boisko.
35' Jeszcze bramkarz Gibraltaru złapał piłkę po strzale Milika.
29' 4:0!! Najpierw Perez obronił uderzenie Milka, ten następnie przyjął piłkę, dograł do Lewandowskiego, a ten po raz drugi trafił do siatki.
27' Milik z dystansu uderzył ponad bramką.
26' Uderzenie Milika obronił Perez, w kontrze strzał z dystansu zawodnika Gibraltaru obroniony przez Fabiańskiego.
24' Olkowski po ziemi zagrał piłkę do Grosickiego, lecz piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę.
21' Świetne podanie Milika do Lewandowskiego, ale tym razem jego strzał obronił Perez.
19' 3:0!! Strzałem zza pola karnego, gola strzelił Lewandowski.
15' 2:0!! Ponownie na listę strzelców wpisał się Grosicki, który tym razem przejął piłkę tuż przed polem karnym i technicznym strzałem pokonał bramkarza Gibraltaru.
13' J. Perez odbił piłkę po dośrodkowaniu Grosickiego z lewej strony boiska.
10' Milik zagrał piłkę do Grosickiego, ale ten był w momencie podania od partnera na pozycji spalonej.
9' Źle znów nasi gracze zachowali się w defensywie. W boczną siatkę uderzył Duarte, ale arbiter zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika Gibraltaru.
8' 1:0!! Piłkę w pole karne dośrodkował Lewandowski, a gola strzelił Grosicki.
7' Bardzo dobra okazja Polaków do strzelenia gola. Akcja tria Błaszczykowski - Lewandowski - Milik zakończona niecelnym strzałem tego ostatniego.
5' Groźniej zaatakowali gracze Gibraltaru. Najpierw zablokowany strzał Casciaro, potem szczęścia spróbował Walker, jego uderzenie za lekkie, piłka odbiła się od nogi Szukały i złapał ją Fabiański.
2' Milik na spalonym.
1' Już po rzucie rożnym i strzale głową Szukały zakotłowało się pod polem karnym gości, ale defensorzy Gibraltaru wybili piłkę.
1' Od środka rozpoczęli biało-czerwoni. Na trybunach ok. 25 tysięcy kibiców.