Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Bydgoszczy w roku szkolnym 2024/2025. Adresy i kontakt do placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Bydgoszczy. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Bydgoszczy. Gdzie zapisać dziecko? DGLimages
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Bydgoszczy. Przejrzyj dane adresowe placówek znajdujących się w naszym katalogu. Przeczytaj także, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę oraz jak ważne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Wiek, w jakim można zapisać dziecko do przedszkola

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

Kiedy rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Bydgoszczy?

Procesy rekrutacyjne w przedszkolach prowadzone są na ogół w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Każda placówka decyduje o tym sama. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być inne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Niepubliczne przedszkola w Bydgoszczy funkcjonują zgodnie z przepisami, które określono w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Więcej informacji na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy bądź w starej formie, czyli przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Bydgoszczy uzyskasz na ich stronach internetowych, a także na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Bydgoszczy?

Edukacja przedszkolna pozostaje ogromnie istotna w sferze rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do nauki w szkole. Do tego, dziecko uczęszczając do przedszkola poznaje zasady życia w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak samodzielnie myć zęby, ubierać się, jeść, biegać, malować. Zabawa w grupie przyczynia się do przyswojenia podstawowych zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Bydgoszczy

Poniżej prezentujemy listę wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Bydgoszczy

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto