Sportowe podsumowanie weekendu

Łukasz Trybuszewski
W ten weekend bydgoskie ekipy spisały się całkiem dobrze. Niestety, jedynie szczypiorniści musieli uznać wyższość swoich rywali i przegrywając jedną bramką sprawili, że czujemy niedosyt.

Centrostal Bydgoszcz – KPSK Stal Mielec 3:0 (25:17, 28:26, 25:14)

Przed spotkaniem nie było zdecydowanego faworyta. Trener bydgoszczanek Piotr Makowski nie potrafił określić zwycięzcy tego spotkania. Ostatecznie rozłożył szanse 50 na 50, jednakże jego podopieczne nie pozostawiły złudzeń kto  powinien wygrać ten mecz. Wygrały zdecydowanie, choć druga partia była zachwianiem formy bydgoszczanek. Patrząc przez pryzmat całego meczu, Pałacanki rozbiły zawodniczki z Mielca, które równorzędną walkę potrafiły nawiązać tylko w jednym secie.

BKSCh Delecta Bydgoszcz - J.W.Construction Osram AZS Politechnika Warszawska 3:1 (22:25, 31:33, 25:20, 21:25)

Tuż przed tym spotkaniem klub z Bydgoszczy zmienił trenera. Został nim Waldemar Wspaniały, który zastąpił Rostislava Chudika. Patrząc na wynik spotkania można z całą pewnością stwierdzić, iż zrewolucjonizował on szyki Delecty. Kibicie nie szczędzili mu przychylnych opinii: "Wspaniały trener, wspaniały mecz". Faworytem spotkania byli zdecydowanie gracze z Warszawy, bowiem "chemikom" nie szło od początku sezonu. Przez wszystkie kolejki ligowe zdobyli tylko jeden punkt i zajmowali ostatnią lokatę w tabeli. Już pierwszy set pokazał, że nowy trener przez kilka dni  sukcesywnie wprowadzał zmiany. Zawodnicy zaczęli grać w siatkówkę! Pierwszy raz od początku sezonu mogliśmy obserwować dobrze grających bydgoszczan. W każdym secie obserwowaliśmy dużo walki i emocji. Trzecia partia nie ułożyła się po myśli ekipy Wspaniałego, ale w czwartej nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia powinien wygrać. Ostatecznie bydgoszczanie przywieźli ze stolicy 3 punkty i "odbili się od dna" tabeli.

Astoria Bydgoszcz- UKS Łęczyce 89:78

Koszykarze z Bydgoszczy byli murowanymi faworytami meczu. Od pierwszych minut spotkania sytuacja na parkiecie nie układała się po myśli naszych graczy. Druga kwarta pokazała, że podopieczni Macieja Borkowskiego zaczynają powoli odrabiać straty. Jak przystało na tradycję, ostatnia kwarta zadecydowała o ostatecznym zwycięstwie. Podobnie jak tydzień temu, IV kwarta wygrana wysoko przez "Astę" ustanowiła wynik meczu i zwycięstwo bydgoszczan. Koszykarze Astorii zapisali na swoje konto kolejne dwa punkty i wraz z koszykarzami z Torunia i Radomia przewodzą w tabeli ligowej mając na swoim koncie po 15 punktów.

Kadus Bydgoszcz - Polferries Kotwica 2013 57:48 (19:11, 14:20, 6:17, 9:9)

Kolejne ligowe zwycięstwo koszykarek z Bydgoszczy! Tym razem bydgoszczanki wygrały w Kołobrzegu. Warto dodać, iż nasze zawodniczki jeszcze nigdy nie odniosły tam sukcesu. Spotkanie było trudne, o czym świadczy końcowy wynik, a także fakt, iż koszykarki z Bydgoszczy do Kołobrzegu dotarły tuż przed samym spotkaniem.

AZS UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 36:37 (19:16)

Spotkanie miało inny przebieg niż mecze rozgrywane dotychczas. Zawodnicy z Bydgoszczy zawiedli w obronie, z której słynęli. Mimo tego przez całe spotkanie toczyła się wyrównana walka i dopiero końcówka zadecydowała o zwycięstwie. Wynik spotkania w zupełności odzwierciedlił sytuację na parkiecie. Walka była bardzo zacięta, z każda piłką widać było ile sił obydwie drużyny wkładają w grę i co jest ich celem. Nerwową końcówkę lepiej znieśli przyjezdni i to oni do Koszalina wracają w dobrych nastrojach.