Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak Bydgoszcz świętowała 60-lecie SP nr 48. Był też festyn na osiedlu Błonie

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
SP nr 48 z Oddziałami dla Słabosłyszących to wyjątkowa szkoła na edukacyjnej mapie Bydgoszczy. Wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 7, w którym funkcjonuje także XVII LO dla Słabosłyszących.
SP nr 48 z Oddziałami dla Słabosłyszących to wyjątkowa szkoła na edukacyjnej mapie Bydgoszczy. Wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 7, w którym funkcjonuje także XVII LO dla Słabosłyszących. Arkadiusz Wojtasiewicz
Piątek był kulminacyjnym dniem obchodów 60-lecia istnienia SP nr 48 w Bydgoszczy, która świętuje także 35 lat pracy z uczniem słabosłyszącym. Przed południem odbyła się jubileuszowa gala w szkole. Potem uczniowie bawili się na festynie z udziałem mieszkańców Błonia.

SP nr 48 z Oddziałami dla Słabosłyszących to wyjątkowa szkoła na edukacyjnej mapie Bydgoszczy. Wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 7, w którym funkcjonuje także XVII LO dla Słabosłyszących.

Placówka przez cały tydzień świętowała swój piękny jubileusz, organizując mnóstwo wydarzeń. Nie zabrakło imprez sportowych - odbyły się np. turnieje tenisa stołowego, rzutów za 3 punkty, wielobój lekkoatletyczny oraz Terenowa Masakra i szkolne zawody Iron Man. Były też akcje "Kolorowa szkoła" oraz "Żyj zdrowo i bezpiecznie". Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach tanecznych i prezentowali swoje talenty. Był również widowiskowy przemarsz w towarzystwie orkiestry dętej z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 ulicami Błonia. Słowem, działo się!

Tablica upamiętniająca 60-lecie szkoły już odsłonięta

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek (16 czerwca). Wielką galę w hali sportowej szkoły poprzedziła msza święta w parafii pw. Chrystysa Króla. W szkole odsłonięta została także tablica upamiętniająca 60-lecie istnienia placówki.

- Na szkolnym korytarzu mamy specjalną ścianę jubileuszową. Wisiały tu już wcześniej tablice z okazji 40-lecia i 50-lecia szkoły, nie mogło też zabraknąć tej upamiętniającej 60-lecie naszej placówki - mówi Jarosław Szczepaniak, dyrektor ZS nr 7.

Piątkowa gala jubileuszowa miała bardzo uroczystą oprawę. Uczestniczyli w niej, m.in., Iwona Waszkiewicz - zastępca prezydenta Bydgoszczy, Magdalena Buschmann - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM Bydgoszczy, st. wizytator Ewa Podgórska z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty, wieloletni dyrektor ZS nr 7 Piotr Żłobiński, a także dyrektorzy bydgoskich szkół i instytucji, radni z Błonia, uczniowie, rodzice, nauczyciele i absolwenci.

Festyn szkolno-rodzinny z udziałem mieszkańców Błonia

- W czasie oficjalnej uroczystości uhonorowaliśmy przyjaciół szkoły. Do ich rąk powędrowały okolicznościowe statuetki. W ten sposób chcieliśmy im podziękować za wspieranie szkoły - mówi Jarosław Szczepaniak.

Nastąpiło też premierowe wykonanie przez uczniów i nauczycieli hymnu szkoły, który powstał właśnie z okazji jubileuszu. Nie zabrakło również części artystycznej.

Na zakończenie tego wspaniałego jubileuszu odbył się festyn szkolno-rodzinny z licznymi atrakcjami. Na to spotkanie integracyjne uczniowie i nauczyciele zaprosili również mieszkańców Błonia.

Obecnie do placówki przy ul. Waryńskiego 1 (podstawówka i liceum) uczęszcza 494 uczniów. Ogółem w całej szkole jest 31 oddziałów. W podstawówce funkcjonują cztery klasy dla osób słabosłyszących, a w liceum - dwie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto