Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń niech będzie kropką nad „i”

MoDa
MoDa
W radzie programowej organizatora starającego się o miano Europejskiej Stolicy Kultury, w 2016 roku zasiądzie troje przedstawicieli Bydgoszczy.

W projekcie Toruń 2016 reprezentantami świata organizatorów i animatorów kultury są m.in. Marzena Matowska, dyrektorka Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” i Paweł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Przedstawicielem świata nauki jest zaś dr Aleksander Jankowski, naukowiec Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego(przedstawiciel rektora).

Będą doradzać
- Współpraca z przedstawicielami Torunia i Bydgoszczy będzie polegała na opiniowaniu, doradzaniu w naszych pomysłach - mówi Jarosław Jaworski, rzecznik prasowy projektu Toruń 2016.
Jaworski zapytany o pierwsze spotkanie Rady Programowej odpowiada: - Jeszcze nie ustaliliśmy dokładnej daty spotkania.
Zapytaliśmy Marzenę Matowską, w jaki sposób widzi swój wkład w przygotowania Torunia do bycia europejską stolica kultury 2016. Nie chciała zdradzić nam zbyt wielu swoich pomysłów, tłumacząc:
- Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim z kandydatami osób do rady i włodarzami województwa. Rozmawialiśmy o zasadach naszej współpracy, ale to dopiero wstępne ustalenia. Nie chciałabym wychodzić „przed szereg”.

Ruch obywatelski
Matowska dodaje jednak: - Myślę, że staranie się o miano Europejskiej Stolicy Kultury leży w gestii całego województwa. I w ten sposób chcę podejść do tematu. Nie tylko Toruń na tym skorzystałby, ale cały region. Toruń zaś byłby taką kropką nad ”i”.
Matowska chce, by mieszkańcy całego regionu mieli świadomość, że ta akcja to dla nich wszystkich duża szansa na promocję.
- Toruń ma reprezentować artystów i twórców województwa. Widziałabym to jako taką akcję obywatelską. Żeby wzięli w niej udział wszyscy artyści, stowarzyszenia twórcze. By mieszkańcy również wykorzystali swoje kreatywne myślenie i mieli swój wkład. Myślę o tym, że Wisła mogłaby być elementem łączącym wspólne działania. Jej historia, wszystko co się wokół niej dzieje w naszym regionie. Musi zostać uruchomiony bank pomysłów, z którego będziemy czerpać.
Pytamy Jaworskiego, czy w swoich działaniach wezmą też pod uwagę promocję całego regionu.
- Nie jesteśmy działem promocji, dlatego nie będziemy skupiać się na regionie. Uwzględnimy jednak ofertę kulturalną Bydgoszczy - kwituje.

Zobacz też:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto