Transfer Bydgoszcz triumfuje przed własną publicznością [zdjęcia]

Transfer Bydgoszcz na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej pokonał wczoraj Cerrad Czarnych Radom 3:0 (21,21,11). Bydgoszczanie odnieśli pewne zwycięstwo, dzięki któremu awansowali na 4. miejsce w tabeli Plus Ligi.

Podopieczni Vitala Heynena przystępowali do tego meczu niemalże z marszu, bowiem jeszcze w środowy wieczór grali wyjazdowy mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (2:3). Nie wpłynęło to jednak na ich postawę na boisku. Zawodnicy Transferu od początku pierwszego seta prezentowali się dobrze, co udokumentowali wygraną premierowej odsłony 25:21.

W drugim secie walka była bardzo wyrównana. Do stanu 20:20, obydwie drużyny grały punkt za punkt. Końcówka seta należała jednak do bydgoszczan, którzy podobnie jak w pierwszej partii, wygrali seta do 21.

Trzeci i jak się okazało ostatni set był pokazem charakteru i siły Transferu. Już na pierwszej przerwie technicznej ulubieńcy bydgoskiej publiczności prowadzili 8:2 i z czasem sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie, Transfer rozgromił podopiecznych Roberta Prygla, wygrywając trzeciego seta 25:11.

MVP spotkania wybrany został rozgrywający Transferu, Paweł Woicki. Na uwagę zasługuje też postawa Konstantina Cupkovicia, który popisał się czterema asami serwisowymi.

Bydgoszczanie z dorobkiem 24 punktów zajmują po trzynastu spotkaniach czwarte miejsce. Należy jednak dodać, że najgroźniejsi rywale naszego zespołu jeszcze nie grali. Już dziś ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Białą, natomiast jutro Cuprum Lubin podejmie na własnym parkiecie zespół Jastrzębskiego Węgla.