W bydgoskim Elektroniku powstał klub maratończyka

Marta Czarnecka
Na początku lutego w bydgoskim Elektroniku zawiązał się klub miłośników biegania i maratonów.

Celem naszego Klubu jest krzewienie szeroko pojętej kultury fizycznej, wspólne bieganie zarówno na treningach, jak i podczas zawodów, a przede wszystkim dobra zabawa. Biegamy dla zdrowia i własnej satysfakcji, choć po cichu liczymy też na poprawienie własnego rekordu. Spotykamy się przy okazji kolejnych startów w myśl powiedzenia: "raz maraton, zawsze maraton".

Członkiem klubu może zostać każdy uczeń, absolwent lub nauczyciel z Elektronika. Trzeba spełnić tylko jeden warunek: należy polubić bieganie, a w przyszłości spróbować zmierzyć się z „królewskim dystansem” biegu maratońskiego, tj. 42 km 195m lub jak kto woli 26 mil 385 yardów. Z przynależności do klubu nie wynikają żadne obowiązki. No, może poza jednym, namawianie innych do biegania i do startu w maratonie :-).

Wspólne bieganie nauczycieli, absolwentów i uczniów jest jednym z elementów dobrej pracy wychowawczej w szkole. Uprawianie sportu sprzyja zawieraniu przyjaźni i zacieśniania więzi ze szkoła i środowiskiem.

Na pierwszy start w zawodach nie trzeba było długo czekać.

DEBIUT KLUBU MARATOŃCZYKA „ELEKTRONIK” w III BIEGU ZAMKOWYM W TORUNIU
W sobotę 6 lutego 2010 r. odbyła się trzecia edycja Biegu Zamkowego. Była to impreza upamiętniająca zdobycie zamku krzyżackiego przez mieszczan toruńskich.

10-kilometrowa trasa wytyczona była Bulwarem Filadelfijskim i ścieżkami prowadzącymi po błoniach nadwiślańskich w Parku Bydgoskiego Przedmieścia. Trasa była bardzo trudna, gdyż zwały śniegu, zalegające po styczniowych opadach, mimo że były na większości trasy odgarnięte, utworzyły jednak bardzo nierówną nawierzchnię. Bieg nie należał do najłatwiejszych również ze względu na warunki atmosferyczne (mocny i zimny wiatr), co potwierdzają czasy osiągnięte przez zawodników. W biegu wzięło udział 111 zawodników. Pierwszym na mecie był Rafał Łęgowski z Ciechocina (37:27), tuż za nim uplasował się Bartosz Wiligalski z Pigży (37:31), jako trzeci przybiegł Grzegorz Maczyński z Bydgoszczy (37:38).

W biegu wzięło udział również trzech reprezentantów nowo powstałego Klubu Maratończyka „ELEKTRONIK” przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy: Michał Pochowski z kl. 1h i Dawid Konieczny z kl.3c oraz nauczyciel w.f. Dariusz Czyżewski. Na 26 miejscu ukończył bieg pierwszy z reprezentantów naszej szkoły Dariusz Czyżewski (46:28), który w swojej kat. wiekowej 40-49 lat zajął 5 miejsce. Michał Pochowski zajął 32 miejsce (47:24), a Dawid Konieczny 35 lokatę (47:55), tj. w swojej kat. wiekowej 16-29 lat zajęli 14 i 15 miejsce. Na mecie wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli bieg wręczono pamiątkowy medal. Po biegu odbyło się wręczenie najlepszym pucharów i dyplomów, a dodatkowo wśród uczestników rozlosowano torby z upominkami. Jednym ze szczęśliwców okazał się nasz Michał Pochowski.

START BIEGACZY ELEKTRONIKA W VIII ZIMOWYM BIEGU TRZECH JEZIOR W TRZEMESZNIE

W minioną sobotę 20.02.2010r. odbył się VIII Zimowy Bieg Trzech Jezior w Trzemesznie, na którego starcie stanęło aż 558 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Bieg odbył się po pięknej, iście zimowej, leśnej trasie. Ściganie mocno utrudniała odwilż, przez którą czasy uzyskiwane należy traktować nieco z przymrużeniem oka. Faworytem biegu od samego początku był Tomasz Szymkowiak, olimpijczyk z Pekinu i od lat ścisła czołówka biegów w Polsce. Zagrozić mu miało dwóch młodych zawodników: Kamil Sieradzki i Maciej Muślewski, oraz powracający po przerwie Marek Jaroszewski.

Na mecie pierwszy zameldował się Tomasz Szymkowiak (ORKAN Poznań) z czasem 00:49:40. Drugi przybiegł Maciej Muślewski (TS OLIMPIA Poznań) tylko 6 s za zwycięzcą, a trzeci Kamil Sieradzki (ZAWISZA Bydgoszcz) 00:50:43.

W biegu tym wystartowało czterech biegaczy z Klubu Maratończyka „Elektronik” przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy oraz dwóch ubiegłorocznych absolwentów naszej szkoły. Był to już drugi start w tym miesiącu reprezentantów Elektronikaw imprezie biegowej. Pierwszy na mecie finiszował Dariusz Czyżewski z czasem 01:09:46 zajmując 129 miejsce, w swojej kat. wiekowej M40 – 33 miejsce . Na 171 miejscu do mety przybiegł Dawid Konieczny (01:12:38) , w swojej kat. wiekowej M16 – 12 miejsce. Z czasem 01:14:55 dobiegł do mety Przemek Jankowski osiągając 223 wynik biegu, a w swojej kat. wiekowej M16 – 15 miejsce. Zaraz po nim ukończył bieg Michał Pochowski osiągając czas 01:15:16, co dało 226 miejsce, a w kat.M16–16miejsce.

Bardzo dobrze pobiegli nasi dwaj absolwenci: Marcin Kujawski z czasem 01:06:52 zajął 86 miejsce i Patryk Kłopotek z czasem 01:08:57 zajął 112 pozycję , w swojej kat. wiekowej M20 – odpowiednio 17 i 22 miejsce.

Na mecie dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg czekały bardzo ładne pamiątkowe medale, upominki od organizatora oraz ciepła herbata, napój izotoniczny, drożdżówki i przepyszna grochówka.

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.